Akademia Kreatywności

Co prawda wakacje utarło się traktować jako czas rozleniwienia i odpoczynku od wytężania umysłu, jedna my chcemy zmienić to podejście, by pokazać, że promienie słońca sprzyjają rozwoju i kreowaniu pomysłów! Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej (w końcu uwalniamy nasze głowy od książek i nauki) i pobudźmy swoją kreatywność - niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy!

Akademia Kreatywności Inkubatora UW to cykl 4 warsztatów online stworzonych w duchu Design Thinking. Każdy warsztat to 3 godziny pracy twórczej. Dzięki nim rozwiniecie myślenie twórcze, dostrzeżecie wyzwania oraz problemy dnia codziennego, które są wokół Was i będziecie mogli wymyślić ich rozwiązania! Energia grupowa wspomoże Was w generowaniu pomysłów, dzięki czemu na koniec będziecie mogli przetestować swoje rozwiązania i ukończyć akademię z planem wdrożenia swojego pomysłu w życie!
Akademia to również dodatkowe, indywidualne spotkania z naszymi trenerkami, które wesprą Was w dopracowaniu pomysłu, określeniu Waszych mocnych stron, które pomogą doprecyzować stworzone idee!
-----------
Co czeka Was podczas naszych treningów kreatywności?

Warsztat #1: czym jest kreatywność?
Ćwiczenia i zabawy dobrane w myśl zasady ludyczności; radość z pracy twórczej, nieoczywiste punkty widzenia, próba pokazania, że przełamanie schematu myślenia może doprowadzić do dobrych rezultatów

Warsztat #2: skupienie na osobie, potencjalnym użytkowniku kreowanego rozwiązania
Przyjmowanie perspektywy, zadawanie pytań, na które warto znaleźć odpowiedź, uelastycznianie myślenia, precyzowanie zagadnienia, którym się zajmuje

Warsztat #3: burze mózgów
Zasady burzy mózgów, zwalczanie blokad, pokonywanie wewnętrznego krytyka, nadbudowywanie na pomysłach; techniki selekcji pomysłów.

Warsztat #4: testowanie
MVP, prototyp, landing page, jak mądrze wprowadzać zmiany w projekcie.
-----------
Nie przegapcie tego lata i wprawcie w  ruch swoją prawą półkulę - wszystko zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie!

Rekrutacja trwa do 23 czerwca! (wtorek, godz. 23:59) ZAKOŃCZONA

Do zobaczenia! ☀
-----------
Warsztaty online będą odbywać się w 2 grupach - ich wybór zależy od Was!
Grupa “południe” - warsztaty 2, 7, 9 i 14 lipca w godzinach 11:00 - 14:00
Grupa “popołudniowe poniedziałki” - warsztaty 29 czerwca, 6, 13 i 20 lipca w godzinach 14:00 - 17:00.
Akademię Kreatywności poprowadzą:

Ola Juszczyk - z wykształcenia psycholog, a także trener umiejętności miękkich. Pracowała jako badacz UX w firmie wytwarzającej produkty technologiczne. Zawsze stoi na straży potrzeb użytkowników produktów. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń z umiejętności psychospołecznych.
Klara Gubera - psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii UW ze specjalizacją skupioną na pracy warsztatowej. Wierzy, że łatwiej wygenerować 10 pomysłów i z nich wybierać niż skupiać się od razu na 1 idealnym. Wyznaje zasadę, że najbardziej twórcza atmosfera powstaje przy współpracy z innymi ludźmi