MEDHACK - turniej dla programistów

W trzeci weekend majowy, 19-20 maja w Makerspace@UW odbędzie się MedHack, czyli pierwszy hackathon medyczny organizowany przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci dwóch uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ciągu 48 godzin podejmą próbę stworzenia rozwiązań, poprawiających jakość życia pacjentów z chorobami onkologicznymi i kardiologicznymi.

Mimo ciągłych postępów w rozwoju medycyny, prawie połowę wszystkich zgonów w Polsce powodują choroby kardiologiczne, a nowotwory są drugą najczęstszą przyczyną śmierci Polaków (za: GUS). MEDHACK ma stworzyć kreatywną przestrzeń dla programistów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i przyczynić się do stworzenia rozwiązań poprawiających komfort życia pacjentów z chorobami kardiologicznymi oraz onkologicznymi.

MedHack jest turniejem bezpłatnym, podczas którego studenci będą pracować nad stworzeniem aplikacji mobilnych, rozwiązań informatycznych oraz serwisów internetowych, które będą wspierać pacjentów kardiologicznych oraz onkologicznych na etapie diagnozy, leczenia i rekonwalescencji.

Uczestników wspierać będą mentorzy z firmy Pfizer – partnera głównego wydarzenia - oraz  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z dziedzin IT i medycyny (onkologii oraz kardiologii).

Wydarzenie rozegra się w ciągu dwóch dni: w sobotę w godzinach 8:00-20:00 oraz w niedzielę w godzinach 8:00-20:00 Finałem MedHacka będzie niedzielna prezentacja przygotowanych rozwiązań przed jury, które wybierze i nagrodzi najlepsze z nich. Dla uczestników przygotowaliśmy catering oraz atrakcyjne nagrody dla najlepszych.

ZGŁOSZENIA:
Podczas wydarzenia pracować będą interdyscyplinarne zespoły (w każdym zespole pracować będzie od trzech do sześciu osób).
Zgłoszeń można dokonywać grupowo lub indywidualnie. Osoby zgłaszające się indywidalnie będą przydzielane drużyn przez organizatora. Formularz zapisów jest otwarty do soboty, 12 maja i jest dostępny na stronie wydarzenia pod adresem: www.medhack.pl. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w poniedziałek, 14 maja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.medhack.pl, lub na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/748843518837632/.

Patroni medialni wydarzenia:

!PM_nowe_logo_AA-zwezone_110px (1).jpg