Uroczyste otwarcie Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego

Już 21 marca w godz. 10-17 w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na Kampusie Ochota  odbędzie się oficjalna inauguracja działalności Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego (IUW). Przez cały dzień goście Inkubatora będą mieli okazję zwiedzania przestrzeni przeznaczonej dla uczestników programu. W trakcie inauguracji odbędą się również spotkania dotyczące możliwości rozwijania biznesu na Uniwersytecie Warszawskim.

Celem Inkubatora UW jest promowanie postaw przedsiębiorczych i innowacji w społeczności akademickiej poprzez tworzenie środowiska przyjaznego realizowaniu własnych projektów naukowych i pomysłów na biznes, przy wsparciu merytorycznym, infrastrukturalnym i finansowym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii.

Inauguracja przyjmie formułę dnia otwartego. Podczas zwiedzania pomieszczeń Inkubatora uczestnicy będą mogli zapoznać się z wyposażeniem warsztatowni, sal konferencyjnych oraz pokoju socjalnego, a także przyjrzeć się funkcjonowaniu dostępnych urządzeń - między innymi drukarki 3D. W trakcie zwiedzania będzie można uzyskać szczegółowe informacje o możliwościach i zasadach współpracy z Inkubatorem, a także wysłuchać wykładów dotyczących zagadnień związanych z prowadzeniem własnej działalności.

Plan wydarzeń:
  • godz. 10:00 - otwarcie przestrzeni Inkubatora UW dla studentów (CNBCh, I piętro)
  • godz. 12:30 - "Proces patentowy na UW czyli jak opatentować wynalazek", Piotr Musiał
  • godz. 12:40 - "Biznes potrzebuje nauki czyli jak współpracować z firmami", Jacek Sztolcman
  • godz. 13:00 - prezentacja spółek spin-off działających na UW: RDLS, GeoPulse, Warsaw Genomics oraz zasad ich zakładania.
  • godz. 14:00 - oficjalna inauguracja działalności Inkubatora UW (CNBCh, Aula A+B, parter) Podczas uroczystości głos zabiorą: Rektor UW dr hab. Marcin Pałys, prof UW; Wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski; dyrektor medyczny Pfizer Polska (pierwszy parter Inkubatora UW) dr n. med. Michał Kurzelewski; Kierownik Inkubatora UW Jacek Sztolcman.
  • godz. 14:30 - zwiedzanie przestrzeni warsztatowych i biurowych Inkubatora UW i UOTT wraz z prezentacją współpracujących z nimi zespołów.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu!