Najczęściej zadawane pytania

 • Czym IUW różni się od innych inkubatorów?

  Inkubator UW to instytucja dedykowana społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach oferty IUW udostępniamy m.in. przestrzeń coworkingową, warsztatownię i laboratorium, a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach, spotkaniach z ekspertami oraz zdobycia funduszy na projekty studenckie. 
  Inicjatywy IUW są także elementem procesu dydaktycznego UW - można u nas wyrobić punkty ECTS lub odbyć praktyki studenckie. 

 • Ile kosztuje korzystanie z IUW?

  Korzystanie z przestrzeni coworkingowej, szkoleń, warsztatowni, konsultacji i spotkań z ekspertami jest darmowe. Posiadamy także ofertę komercyjną skierowaną do rozwijających się firm i startupów - świadczymy usługi takie jak wirtualny adres i wynajem powierzchni laboratoryjnej, biurowej i konferencyjnej. Napisz do nas, a dowiesz się więcej!

 • Czy zapisanie się do IUW jest płatne?

  Główna oferta Inkubatora UW jest bezpłatna dla wszystkich studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników UW. 
  Płatne są natomiast usługi dodatkowe, takie jak wirtualny adres czy wynajem powierzchni laboratoryjnej lub biurowej.

 • Jakie są korzyści z dołączenia do IUW?

  Zadaniem Inkubatora UW, będącego sekcją Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, jest ułatwienie rozpoczęcia samodzielnych działań w formie praktycznych projektów studenckich bądź samodzielnej działalności. Podstawy działania IUW to mentoring (baza mentorów-ekspertów, wspierających realizację projektów), przestrzeń (coworkingowa oraz laboratoryjna), finansowanie (baza grantów, w ramach których można pozyskiwać fundusze na projekty) oraz wiedza, którą zdobyć można poprzez uczestnictwo w zajęciach z szerokiej bazy warsztatów.

 • Jak zapisać się do IUW?

  Należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny tutaj.

 • Kto może korzystać z IUW?

  Oferta IUW skierowana jest do studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów UW oraz WUM (do 2 lat po uzyskaniu dyplomu), a także członków ich zespołów projektowych (nawet, gdy nie należą do społeczności UW lub WUM). Część inicjatyw jest także dostępna dla osób z jednostek współpracujących z Inkubatorem UW.
 • Czy IUW zapewnia doradztwo prawne i księgowe?

  IUW może świadczyć bezpłatną pomoc prawną w ramach zawierania umów i tworzenia listów intencyjnych, których stroną jest Uniwersytet Warszawski. Dodatkowo, w Inkubatorze działają eksperci-doradcy z zakresu prawa i finansów.

 • Czy muszę mieć konkretny pomysł na biznes, żeby zapisać się do IUW?

  Nie. Oferta IUW skierowana jest do osób na różnych etapach rozwoju projektu - również w fazie preinkiubacji pomysłu. Aby uczestniczyć w inicjatywach Inkubatora UW potrzebna jest jedynie chęć działania. Naszym zadaniem jest wspieranie w poszukiwaniu i rozwoju pomysłów biznesowych oraz pomoc w zdobywaniu niezbędnych kompetencji. Uczestnictwo w inicjatywach IUW jest też okazją do poznania osób z innych wydziałów - dzięki połączeniu różnych kompetencji Wasze pomysły mają szansę stać się interdyscyplinarne, nieszablonowe, a tym samym - atrakcyjne biznesowo.

 • Czy praktyki są bezpłatne?

  IUW organizuje praktyki studenckie, w ramach których w przyjaznej atmosferze pomagamy zdobywać kompetencje w dziedzinach takich jak: marketing, public relations, organizacja wydarzeń, IT, projektowanie graficzne, zarządzanie projektami, administracja. Obecnie nie przewidujemy wynagrodzenia dla praktykantów, ale nie wykluczamy takiej możliwości w niedalekiej przyszłości. Istnieje także szansa zaliczenia praktyk studenckich - wystawiamy niezbędne zaświadczenia. 

 • W jaki sposób mogę uzyskać dofinansowanie mojego projektu?

  Należy szczegółowo określić cel projektu, przygotować plan działania i kosztorys - zachęcamy do korzystania ze wsparcia mentorów IUW -  i obserwować aktualne konkursy grantowe, w ramach których możecie ubiegać się o dofinansowanie. Informacje o kolejnych konkursach i grantach publikujemy na bieżąco na naszej stronie w zakładce OFERTA oraz w newsletterze (zapisz się na newsletter).

 • Czy dostęp do przestrzeni IUW jest nieograniczony?

  Dokładamy wszelkich starań, żeby dostęp do powierzchni Inkubatora UW był możliwie nieograniczony. Aktualnie jesteśmy otwarci w następujących dniach i godzinach:
  - Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych: od 9 do 21 (pon-pt), w sobotę w godz. 12-20, a w niedzielę w godz. 12-16;
  - na Wydziale Fizyki od 8 do 20 (pon-pt);
  - na Wydziale Neofilologii od poniedziałku do piątku w godz. 15-21. 

  Informacje o zmianach godzin funkcjonowania publikujemy na bieżąco w zakładce BLOG. 

 • Czy mogę brać udział w organizowanych warsztatach, jeśli nie jestem członkiem IUW?

  Inicjatywy IUW dzielą się na otwarte dla wszystkich oraz dedykowane zarejestrowanym członkom Inkubatora. Informacja o dostępności zajęć umieszczona jest każdorazowo w opisie danego wydarzenia/zajęć. Aby zapisać się do Inkubatora UW, kliknij tutaj.

 • Czy dofinansowanie mogą otrzymać tylko projekty z zakresu nauk ścisłych/przyrodniczych?

  Celem zarówno Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, jak i Inkubatora UW jest wsparcie społeczności Uniwersytetu w weryfikacji, realizacji pomysłów oraz rozwoju projektów naukowo-biznesowych. Głównym kryterium oceny projektów ubiegających się o dofinansowanie są aspekty biznesowe i merytoryczne oraz poprawność pod względem formalnym. Oznacza to, że wszystkie projekty, bez względu na tematykę i wydział, mają takie same szanse na uzyskanie finansowania.