Najczęściej zadawane pytania

• Czym IUW różni się od innych inkubatorów?

Inkubator UW to instytucja, która wspiera postawy przedsiębiorcze wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedsiębiorczość rozumiemy szeroko: jako chęć rozwoju własnego projektu biznesowego, naukowego lub społecznego oraz świadomego kreowania własnej ścieżki kariery. W ramach oferty IUW udostępniamy m.in. przestrzeń coworkingową, warsztatownię i laboratorium, a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach, spotkaniach z ekspertami oraz zdobycia funduszy na projekty studenckie.

Inicjatywy IUW są także elementem procesu dydaktycznego UW - można u nas wyrobić punkty ECTS lub odbyć praktyki studenckie.

• Ile kosztuje korzystanie z IUW?

Korzystanie z przestrzeni coworkingowej, szkoleń, warsztatowni, konsultacji i spotkań z ekspertami jest darmowe. Posiadamy także ofertę komercyjną skierowaną do rozwijających się firm i startupów - świadczymy usługi takie jak wirtualny adres i wynajem powierzchni laboratoryjnej, biurowej i konferencyjnej. Napisz do nas, a dowiesz się więcej!

• Czy zapisanie się do IUW jest płatne?

Oferta Inkubatora UW jest bezpłatna dla wszystkich studentów, doktorantów, absolwentów (do 2 lat od uzyskania dyplomu) i pracowników UW oraz WUM. Płatne są natomiast usługi dodatkowe, takie jak wynajem powierzchni biurowej.

• Jakie są korzyści z dołączenia do IUW?

Zadaniem Inkubatora UW, będącego sekcją Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, jest ułatwienie rozpoczęcia samodzielnych działań w formie praktycznych projektów studenckich bądź samodzielnej działalności. Podstawy działania IUW to mentoring (baza mentorów-ekspertów, wspierających realizację projektów), przestrzeń (coworkingowa oraz laboratoryjna), finansowanie (baza grantów, w ramach których można pozyskiwać fundusze na projekty) oraz wiedza, którą zdobyć można poprzez uczestnictwo w zajęciach z szerokiej bazy warsztatów.

• Jak zapisać się do IUW?

Należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny tutaj.

• Kto może korzystać z IUW?

Oferta IUW skierowana jest do studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów UW oraz WUM (do 2 lat po uzyskaniu dyplomu), a także członków ich zespołów projektowych (nawet, gdy nie należą do społeczności UW lub WUM). Część inicjatyw jest także dostępna dla osób z jednostek współpracujących z Inkubatorem UW.
  • Czy muszę mieć konkretny pomysł na biznes, żeby zapisać się do IUW?

Nie. Oferta IUW skierowana jest zarówno do osób, które posiadają swój projekt (biznesowy, naukowy czy społeczny) jak i do tych, które tego pomysłu dopiero szukają. Zależnie od Waszych potrzeb i poziomu zaawansowania Inkubator pomaga:

1. zainspirować się poprzez wydarzenia typu Idea Mixer czy rozwijać kompetencje z wielu zakresów poprzez zajęcia SkillBox
    2. podjąć pierwsze kroki w drodze do realizacji swojego projektu poprzez spotkania indywidualne, wsparcie skspertów podczas Experts Days lub szkół wyjazdowych takich jak BraveCamp czy ProSpołeczni
    3. wejść na rynek z działającym projektem np. w formie preinkubacji, przy współpracy ze spółką celową Uniwersytetu Warszawskiego UWRC.

Uczestnictwo w inicjatywach IUW jest też okazją do poznania osób z innych wydziałów - dzięki połączeniu różnych kompetencji Wasze pomysły mają szansę stać się interdyscyplinarne oraz nieszablonowe.

• W jaki sposób mogę uzyskać dofinansowanie mojego projektu?

Należy szczegółowo określić cel projektu, przygotować plan działania i kosztorys - zachęcamy do korzystania ze wsparcia mentorów IUW -  i obserwować aktualne konkursy grantowe, w ramach których możecie ubiegać się o dofinansowanie. Informacje o kolejnych konkursach i grantach publikujemy na bieżąco na naszej stronie w zakładce OFERTA oraz w newsletterze (zapisz się na newsletter).

• Czy dostęp do przestrzeni IUW jest nieograniczony?

Dokładamy wszelkich starań, żeby dostęp do powierzchni Inkubatora UW był możliwie nieograniczony. Aktualnie jesteśmy otwarci w następujących dniach i godzinach:

• w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych: od 9 do 21 (pon-pt), w sobotę i w niedzielę w godz. 9:30-17:30,
    • na Wydziale Fizyki od 8 do 20 (pon-pt); w sobotę od 9:30 do 17:30,
    • na Wydziale Neofilologii od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 do 21:00,
    • w budynku Zarządu Samorządu Studentów w sali 106 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.

Informacje o zmianach godzin funkcjonowania publikujemy na bieżąco w zakładce NEWS.