Najczęściej zadawane pytania

• Czym IUW różni się od innych inkubatorów?

Inkubatory przedsiębiorczości, w podstawowej warstwie, dzielą się na te, które zajmują się preinkubacją (wsparciem osób przed założeniem działalności gospodarczej – bez rejestracji działalności gospodarczej w urzędach można działać jako pion inkubatora, korzystając z jego osobowości prawnej) oraz świadczące pomoc na zasadach inkubacji (wsparcie od momentu rejestracji działalności gospodarczej w postaci porad prawnych, księgowości, szkoleń i doradztwa).

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego spełnia obydwie powyższe potrzeby. Osoby z pomysłem na biznes mogą zarówno skorzystać z oferty preinkubacji która odbywa się poprzez spółkę celową Uniwersytetu Warszawskiego – UWRC, jak i z szeregu szkoleń, programów mentoringowych czy konkursów grantowych. Więcej

Zasadniczą różnicą w działaniu Inkubatora UW i obecnych na rynku inkubatorów przedsiębiorczości, jest fakt, iż naczelnym zadaniem Inkubatora UW jest podwyższanie kompetencji przedsiębiorczych wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nie mając na celu wzrostu ekonomicznego organizacji.

• Ile kosztuje korzystanie z IUW?

Korzystanie z przestrzeni coworkingowej, szkoleń, warsztatów, konsultacji i spotkań z ekspertami jest darmowe. Posiadamy także ofertę komercyjną skierowaną do rozwijających się firm i startupów - świadczymy usługi takie jak wirtualny adres i wynajem powierzchni biurowej (przestrzeń III piętra BUW) i konferencyjnej. Napisz do nas, dowiesz się więcej!

• Z czego mogę skorzystać w Inkubatorze UW?

Podstawy działania Inkubatora UW to warsztaty, akademie, przedmioty ogólnouniwersyteckie, mentoring wspierający rozwój projektów, programy grantowe, przestrzeń (coworkingowa oraz laboratoryjna), wydarzenia otwarte oraz wiedza, którą zdobyć można poprzez uczestnictwo w zajęciach z szerokiej bazy warsztatów. Więcej

• Jak zapisać się do IUW?

Należy zalogować się na stronie IUW. Część wydarzeń jest otwarta i nie obowiązują zapisy. Na warsztaty czy zajęcia rejestracja odbywa się poprzez panel strony Inkubatora UW.

• Kto może korzystać z IUW?

Oferta IUW skierowana jest do społeczności UW i WUM: studentów, doktorantów oraz pracowników. Organizujemy też wydarzenia otwarte, w których uczestniczyć może każdy, zachęcamy do śledzenia kanałów Social Media Inkubatora UW, aby być na bieżąco z aktualną ofertą i kalendarzem wydarzeń otwartych.

• Czy muszę mieć konkretny pomysł na biznes, żeby zapisać się do IUW?

Nie. Oferta Inkubatora UW skierowana jest zarówno do osób, które posiadają swój projekt (biznesowy, naukowy czy społeczny) jak i do tych, które tego pomysłu dopiero szukają.

Zależnie od Waszych potrzeb i poziomu zaawansowania Inkubator pomaga:

• zainspirować się poprzez wydarzenia inspiracyjne czy rozwijać kompetencje z wielu zakresów poprzez warsztaty i zajęcia ogólnouniwersyteckie
    • podjąć pierwsze kroki w drodze do realizacji swojego projektu poprzez konsultacje, program mentoringowy lub akceleracyjny
    • wejść na rynek z działającym projektem np. w formie preinkubacji, przy współpracy ze spółką celową Uniwersytetu Warszawskiego UWRC
  • Czy dostęp do przestrzeni IUW jest nieograniczony?

Dokładamy wszelkich starań, żeby dostęp do przestrzeni Inkubatora UW był możliwie nieograniczony oraz przede wszystkim bezpieczny. Zobacz aktualne godziny otwarcia naszych przestrzeni kontakt.