Najczęściej zadawane pytania

 • Czym IUW różni się od innych inkubatorów?

  Inkubator UW to instytucja, która wspiera postawy przedsiębiorcze wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedsiębiorczość rozumiemy szeroko: jako chęć rozwoju własnego projektu biznesowego, naukowego lub społecznego oraz świadomego kreowania własnej ścieżki kariery. W ramach oferty IUW udostępniamy m.in. przestrzeń coworkingową, warsztatownię i laboratorium, a także możliwość uczestnictwa w szkoleniach, spotkaniach z ekspertami oraz zdobycia funduszy na projekty studenckie.

  Inicjatywy IUW są także elementem procesu dydaktycznego UW - można u nas wyrobić punkty ECTS lub odbyć praktyki studenckie. 

 • Ile kosztuje korzystanie z IUW?

  Korzystanie z przestrzeni coworkingowej, szkoleń, warsztatowni, konsultacji i spotkań z ekspertami jest darmowe. Posiadamy także ofertę komercyjną skierowaną do rozwijających się firm i startupów - świadczymy usługi takie jak wirtualny adres i wynajem powierzchni laboratoryjnej, biurowej i konferencyjnej. Napisz do nas, a dowiesz się więcej!

 • Jakie są korzyści z dołączenia do IUW?

  Zadaniem Inkubatora UW, będącego sekcją Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, jest ułatwienie rozpoczęcia samodzielnych działań w formie praktycznych projektów studenckich bądź samodzielnej działalności. Podstawy działania IUW to mentoring (baza mentorów-ekspertów, wspierających realizację projektów), przestrzeń (coworkingowa oraz laboratoryjna), finansowanie (baza grantów, w ramach których można pozyskiwać fundusze na projekty) oraz wiedza, którą zdobyć można poprzez uczestnictwo w zajęciach z szerokiej bazy warsztatów.

 • Czy zapisanie się do IUW jest płatne?

  Oferta Inkubatora UW jest bezpłatna dla wszystkich studentów, doktorantów, absolwentów (do 2 lat od uzyskania dyplomu) i pracowników UW oraz WUM. Płatne są natomiast usługi dodatkowe, takie jak wynajem powierzchni biurowej.

 • Jak zapisać się do IUW?

  Należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny tutaj.

 • Kto może korzystać z IUW?

  Oferta IUW skierowana jest do studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów UW oraz WUM (do 2 lat po uzyskaniu dyplomu), a także członków ich zespołów projektowych (nawet, gdy nie należą do społeczności UW lub WUM). Część inicjatyw jest także dostępna dla osób z jednostek współpracujących z Inkubatorem UW.
 • Czy muszę mieć konkretny pomysł na biznes, żeby zapisać się do IUW?

  Nie. Oferta IUW skierowana jest zarówno do osób, które posiadają swój projekt (biznesowy, naukowy czy społeczny) jak i do tych, które tego pomysłu dopiero szukają. Zależnie od Waszych potrzeb i poziomu zaawansowania Inkubator pomaga: 

  1. zainspirować się poprzez wydarzenia typu Idea Mixer czy rozwijać kompetencje z wielu zakresów poprzez zajęcia SkillBox 
  2. podjąć pierwsze kroki w drodze do realizacji swojego projektu poprzez spotkania indywidualne, wsparcie skspertów podczas Experts Days lub szkół wyjazdowych takich jak BraveCamp czy ProSpołeczni 
  3. wejść na rynek z działającym projektem np. w formie preinkubacji, przy współpracy ze spółką celową Uniwersytetu Warszawskiego UWRC.  

  Uczestnictwo w inicjatywach IUW jest też okazją do poznania osób z innych wydziałów - dzięki połączeniu różnych kompetencji Wasze pomysły mają szansę stać się interdyscyplinarne oraz nieszablonowe.

 • Czy dostęp do przestrzeni IUW jest nieograniczony?

  Dokładamy wszelkich starań, żeby dostęp do powierzchni Inkubatora UW był możliwie nieograniczony. Aktualnie jesteśmy otwarci w następujących dniach i godzinach:

  • w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych: od 9 do 21 (pon-pt), w sobotę i w niedzielę w godz. 9:30-17:30,
  • na Wydziale Fizyki od 9 do 21 (pon-pt); w sobotę od 9:30 do 17:30, 
  • na Wydziale Neofilologii od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 do 21:00,
  • w budynku Zarządu Samorządu Studentów w sali 106 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-21:00.

  Informacje o zmianach godzin funkcjonowania publikujemy na bieżąco w zakładce NEWS.

 • Czy dofinansowanie mogą otrzymać tylko projekty z zakresu nauk ścisłych/przyrodniczych?

  Celem zarówno Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii, jak i Inkubatora UW jest wsparcie społeczności Uniwersytetu w weryfikacji, realizacji pomysłów oraz rozwoju projektów naukowo-biznesowych. Głównym kryterium oceny projektów ubiegających się o dofinansowanie są aspekty biznesowe i merytoryczne oraz poprawność pod względem formalnym. Oznacza to, że wszystkie projekty, bez względu na tematykę i wydział, mają takie same szanse na uzyskanie finansowania.