Makerspace@UW

WYDZIAŁ FIZYKI

Makerspace@UW to przestrzeń realizacji praktycznych projektów. Współtworzona przez Wydział Fizyki UW oraz Inkubator UW oddaje do dyspozycji szereg specjalistycznych pracowni:

  • druku 3D,
  • elektroniczną,
  • krawiecką,
  • obróbki drewna
  • i komputerową.

Bezpiecznej obsługi wszystkich sprzętów nauczysz się w trakcie warsztatów w formie stacjonarnej. Po ukończeniu szkolenia możesz w każdym momencie zarezerwować samodzielne stanowisko i korzystać z pełnej oferty o dowolnej porze w godzinach otwarcia. Przy realizacji swojego projektu gwarantujemy wsparcie specjalistów w każdej pracowni.

Ważnym elementem działalności Makerspace@UW jest możliwość rezerwacji salek PWN (Przestrzeni Wspólnego Namysłu), zlokalizowanych na parterze budynku B Wydziału Fizyki UW. W każdej z salek do dyspozycji jest duży stół z krzesłami (od 8 do 10), flipchart oraz ekran z możliwością podłączenia komputera. Aby odebrać kartę do salki należy zarezerwować ją w sytemie oraz okazać ważną kartę biblioteczną w Czytelni Wydziału Fizyki. Aktualne informacje dotyczące zasad rezerwacji sal PWN oraz poruszania się po budynku Wydziału Fizyki dostępne są na stronie z kalendarzem rezerwacji.

Z pełnym opisem wszystkich pracowni i stanowisk możesz zapoznać się na stronie Makerspace@UW, natomiast rezerwacji sal i stanowisk dokonasz po zalogowaniu się do naszego systemu.

 

Cover foto: Mirosław Kaźmierczak, © UW