WARSZTATY
"Zanim powiesz TAK" - warsztaty dla par planujących wspólną przyszłość

Program jest neutralny światopoglądowo i oparty na najnowszych badaniach naukowych na temat małżeństwa i życia rodzinnego.

Ideą programu jest przygotowanie młodych ludzi do nowych ról życiowych jako odpowiedzialnych małżonków i rodziców. Szeroko pojęta społeczna „pomoc rodzinie” koncentruje się głównie na wspieraniu rodzin, w których już dzieje się źle. W usługach na rzecz rodziny, świadczonych przez liczne organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, dominują działania o charakterze naprawczym. Rodziny z problemem alkoholowym, przemocowym, zaniedbujące małoletnie dzieci, mogą uczestniczyć w licznych programach, które mają usprawnić ich funkcjonalność. Brakuje jednak programów zapobiegających rozpadowi rodzin, ale skierowanych do rodzin, które dobrze rokują i nie stanowią grupy ryzyka. Z drugiej strony – nierozwiązane i narastające problemy rodzinne sprzyjają rozwojowi licznych patologii społecznych.

Doświadczenia współczesne różnych krajów pokazują, że programy przygotowujące młode pary do życia w rodzinie wpływają na ich stabilność i dobrostan (np. badania amerykańskie m.in. Dr Huston z University of Texas w Austin wskazują, że udział w profesjonalnych szkoleniach przedmałżeńskich zwiększa szansę na udany związek o 30%.

Koordynator: Wojciech Pokój
Skontaktuj się z nami: