Projektowanie funkcjonalnych modeli 3D - Autodesk Inventor

Zajęcia:wszystkie
Kategoria: TECH

Opis zajęć

Podczas warsztatu nauczysz się obsługi programu Autodesk Inventor w zakresie projektowania pojedynczych elementów do późniejszego wykonania

Inventor to oprogramowanie typu CAD (computer-aided design) wykorzystywane do projektowania mechaniki. Umożliwia tworzenie pojedynczych elementów, złożonych układów oraz rysunków wykonawczych. Licencja na Inventora jest darmowa dla studentów i pracowników uczelni. Po aktywacji licencji pozostaje ona aktywna przez 3 lata, niezależnie od tego czy użytkownik nadal jest związany z uczelnią.

Po zakończeniu warsztatu będziesz umiał(a) wykorzystać Inventora do zaprojektowania w zasadzie dowolnie skomplikowanych elementów do późniejszego wykonania np. na drukarce 3D, frezarce, tokarce czy ręcznie.

Warsztaty IUW

Przygotowanie do zajęć:

Własny komputer z systemem Windows w wersji 64 bitowej, myszka, instalacja Autodesk Inventor 2019 (silnie sugerowana jest wersja anglojęzyczna).

Szczegółową instrukcja instalacji Inventora (m.in. które dodatkowe pakiety można pominąć) znajdziesz tutaj - link

Proces instalacji wymaga pobrania kilkunastu GB danych i sam w sobie może zająć nawet ok. 1 h, zatem instalację należy przeprowadzić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nie jest wymagana żadna wstępna wiedza techniczna.