Menu
Zamknij
Studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego!
Mamy dla Was świetną wiadomość! Wiemy, że trudno znaleźć spokojne miejsce do nauki, odpoczynku, spotkania lub pracy nad ważnymi projektami czy zadaniami. Dlatego mamy dla Was propozycję – możecie skorzystać z pomieszczeń w Strefie Inkubatora UW zupełnie za darmo!
Znajdziesz nas na 3. piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej.
Wystarczy, że napiszecie do Justyny Kulpity: strefa@inkubator.uw.edu.pl, żeby zarezerwować sobie miejsce.
Dodatkowo, jeśli macie potrzebę skorzystania ze sprzętu fotograficznego, który znajduje się w zasobach Inkubatora UW, również możecie to zrobić.
Będzie Nam miło Was gościć.
Do zobaczenia!
Aż 8 drukarek Prusa i3 MK3(S) z mosiężnymi dyszami 0,4mm do dyspozycji uczestników. Wykorzystujemy materiały PLA i PET.
Specjalistyczne narzędzia stolarskie takie jak piły, dłuta, wkrętarki, szlifierki, imadła, pilniki i oczywiście drewno!
6 maszyn do szycia firmy Łucznik, hafciarka komputerowa, żelazko i deskę oraz materiały: dzianiny, tkaniny, nici, guziki, tamborki i inne.
Lutownice, rozlutownice, komponenty elektroniczne, mikrokontrolery, oscyloskopy, generatory sygnałów, Arduino i wiele innych.
Stanowiska komputerowe z programami Autodesk Inventor, Anaconda, Slic3r Prusa, Visual Studio Code i innymi.
Udostępnienie przewidziane w najbliższym czasie.
Przestrzeń dzieli się na część coworkingową oraz pracownie. W pierwszej z nich możesz się uczyć, pracować, nawiązywać nowe znajomości, a to wszystko sącząc darmową kawę. W pracowniach możesz realizować swoje projekty, prototypować i tworzyć. Wszystkie narzędzia i materiały są bezpłatne, a gotowy projekt możesz zabrać ze sobą.
We wszystkich naszych pracowniach prowadzimy regularnie szkolenia, które są niezbędne do indywidualnej pracy. Podczas szkolenia omawiane są kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto uczysz się obsługi sprzętu dostępnego w danej pracowni. Szkolenie trwa zazwyczaj ok. 4 godzin, a po jego zakończeniu otrzymujesz uprawnienia w naszym systemie. Oznacza to, że w dowolnym momencie, w godzinach otwarcia przestrzeni, możesz zarezerwować dostępne wtedy stanowiska.
Rezerwacji możesz dokonać na naszej stronie IUW. Zaloguj się lub utwórz konto, podając wszystkie niezbędne informacje i akceptując regulamin. Aby zapisać się na szkolenie wejdź w zakładkę “Warsztaty” i wybierz z kalendarza interesujące Cię zajęcia. Aby zarezerwować pracownie kliknij w zakładkę “Rezerwacja sprzętu”, a następnie wybierz stanowisko, które chcesz zarezerwować. Wybierz zakres godzin przeciągając myszą/przytrzymując i przejeżdżając w dół na urządzeniu mobilnym i gotowe! Na skrzynkę mailową otrzymasz potwierdzenie zapisu. Pamiętaj, aby przed skorzystaniem ze sprzętu zgłosić się do Opiekuna Przestrzeni, którego znajdziesz przy biurku w rogu sali coworkingowej.
Tak, anulowanie rezerwacji jest możliwe z poziomu konta iuw.edu.pl. Zaloguj się, przejdź do zakładki “Tablica”, zjedź niżej do pola “Twoje najbliższe rezerwacje” i kliknij “Wszystkie zapisy”. Następnie wybierz rezerwację, którą chcesz odwołać i kliknij przycisk “Anuluj”.
O pomoc możesz poprosić dyżurującego Opiekuna Przestrzeni lub Opiekunów poszczególnych pracowni. Kontakt do nich znajdziesz w miejscu, w którym dokonujesz rezerwacji danego stanowiska. Ponadto, w pracowni krawieckiej i pracowni obróbki drewna prowadzimy dyżury, podczas których możesz poradzić się naszych specjalistów. Na dyżur możesz się zgłosić przez nasz panel w zakładce warsztaty.
Jedyną pracownią, w której obowiązują limity godzinowe jest pracownia druku 3D. Na raz możesz zarezerwować maksymalnie 3 drukarki, a limit tygodniowy wynosi 40 godzin, a miesięczny – 80 godzin.
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają studentów i doktorantów do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu. 🐉
Z wielkim uznaniem i wdzięcznością żegnamy Przemka Krawczyka, który przez 77 odcinków podcastu „Przedsiębiorczość na podsłuchu” był jego niezastąpionym prowadzącym. Dzięki swoim rozmowom z inspirującymi gośćmi ze środowiska startupowego i społeczności Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, Przemek nie tylko zgłębiał tajniki przedsiębiorczości, ale także dostarczał słuchaczom wartościowej wiedzy i motywacji. W pożegnalnym odcinku podcastu Przemek wciela się […]
Nowy Rok, nowe umiejętności w Inkubatorze UW!
Ruszyła rekrutacja do 5. edycji Programu Mentoringu UW, który łączy studentów Uniwersytetu Warszawskiego realizujących projekty biznesowe, społeczne lub naukowe z absolwentami UW, odnoszącymi sukcesy zawodowe.
Bądź na bieżąco, zapisz się już dzisiaj!
Inkubator UW to miejsce, w którym studenci przekształcają swoje pomysły w realne biznesy.
Pod okiem ekspertów przeprowadzamy twórców projektów przez kolejne etapy rozwoju – od idei do wdrożenia.