W dniu 27.03.2025 r. Komisja Programowa wyłoniła następujących zwycięzców:
Projekt: „W pełni zautomatyzowany system do monitorowania aktywności enzymatycznej.” Zgłoszony przez studenta Aleksandra Pisarczyka z Wydziału Chemii UW.
Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie zautomatyzowanego systemu do monitorowania enzymów. Jest to kompleksowe urządzenie, które ma wspomóc i znacząco ułatwić pracę laboratoryjną.
Projekt: „Okrajki wapiennych torfowisk w strefach borealnej i subarktycznej, jako analogi pierwotnych europejskich siedlisk łąkowych oraz kluczowe obszary różnorodności biologicznej.” Zgłoszony przez studentkę Agnieszkę Mankiewicz z Cognitive Science w ramach MISMaP UW.
Celem projektu jest odtworzenie historycznych wzorców naturalnej roślinności Europy oraz dostarczenie wiedzy wspierającej skuteczniejszą ochronę łąk i torfowisk.
Projekt: „Badanie wpływu tworzenia sztuki na werbalizacje u osób z Alzheimerem.” Zgłoszony przez studentkę Hannę Góźdź z Cognitive Science Neuro Path w ramach MISMaP UW.
Celem projektu jest przeprowadzenie badań, w których planuje się przeanalizowanie wpływu tworzenia sztuki na werbalizację u osób cierpiących na Alzheimera.
Projekt: „LO Agar Art – sztuka mikrobiologii otwiera nowe perspektywy.” Zgłoszony przez studentkę Julię Rydz z Wydziału Biologii UW, przedstawicielkę Koła Naukowego Mikrobiologii UW.
Celem projektu jest zapoznanie uczniów szkół średnich ze światem mikrobiologii i pracy mikrobiologicznej, co ma na celu m.in. promocję kierunków studiów takich jak biologia, biotechnologia, mikrobiologia.
Gratulujemy laureatom wspaniałych pomysłów!
A teraz czekamy na nowe zgłoszenia do 4. edycji Programu Grantowego Laboratorium Pomysłów – start już 1 kwietnia (To nie Prima Aprilis)!