HAFTzone

Projekt skupia się na partnerstwie z domami kultury, oferując różnorodne warsztaty haftu oraz promocję ośrodków kultury.

➡️ O czym jest projekt?

HAFTzone stworzyłam z myślą o zarażaniu ludzi swoją pasją – haftem, a że równie mocno kocham swój zawód jakim jest animator kultury i czasu wolnego, chciałam połączyć te dwa światy.

Mój projekt skupia się na partnerstwie z domami kultury, oferując różnorodne warsztaty haftu oraz promocję ośrodków kultury, przez co zyskają nowych, zadowolonych użytkowników.

➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?

Haftem zainteresowałam się w 2016 roku, gdy widziałam przy robótkach moją babcię. To ona wprowadziła mnie w świat haftu krzyżykowego, w którym zatraciłam się bez reszty. Z biegiem lat nieustannie eksperymentując i poznając nowe techniki, zrozumiałam, że haft jest dla mnie czymś więcej niż kolejną pasją. Tak oto w lutym 2023 roku wpadłam na pomysł stworzenia HAFTzone, czyli miejsca gdzie obecnie znajdziesz moje robótki, łyk hafciarskiej inspiracji, a w bardzo niedalekiej przyszłości stacjonarne warsztaty haftu.

➡️ Jakie potrzeby spełnia projekt?

Mój projekt, oprócz zapewnienia ośrodkom kultury atrakcyjnej oferty warsztatowej, pozwala dotrzeć i ukazać piękno haftu ludziom, którzy nie są gotowi płacić setek by spróbować swoich sił z tego rodzaju rękodziełem na prywatnych kursach.

➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?

Podczas moich warsztatów uczestnik będzie mógł stworzyć coś swojego od samego początku, dając ponieść się fantazji, łącząc wzory i kolory według własnego uznania. Zależy mi na tym by moi odbiorcy już przy pierwszym kontakcie z haftem w pełni poczuli korzyści z niego płynące.

➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Obecnie tworzę pierwsze instagramowe treści, które możesz zobaczyć na @haftzone oraz przygotowuję materiały, z których będziemy korzystać podczas warsztatów. Dodatkowo (zupełnie przypadkiem) realizuje pierwsze zamówienia na moje prace.

KOordynatorzy projektu

Maria Piętka

Dzieje się