PHARME

Strona internetowa Pharme. związana jest z opieką farmaceutyczną. Umożliwia świadomym pacjentom monitorowanie ich terapii wraz z pomocą w profilaktyce, jak i leczeniu chorób.

➡️ O czym jest projekt?

Strona internetowa Pharme. umożliwia pacjentom monitorowanie ich terapii lekowych a także pomaga w profilaktyce i leczeniu chorób. Po podaniu odpowiednich danych medycznych Pharme. wygeneruje spersonalizowane hiperłącza istniejących już stron, które mogą pomóc pacjentom w pozytywnej zmianie ich stylu życia. W zależności od potrzeb pacjenci otrzymają strony z darmowymi dietami od ministerstwa zdrowia, strony motywujące do zmiany złych nawyków a także te wspomagające prawidłowe branie leków –  wskazanie potencjalnych interakcji lek – lek, działań niepożądanych czy też sposobu przyjęcia danej tabletki – przed lub po posiłku.

➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?

Pomysł powstał podczas zajęć z opieki farmaceutycznej realizowanych w ramach studiów farmaceutycznych. Dużo słyszymy o braku wiedzy wśród pacjentów na temat przyjmowanych leków czy problemach z regularnością ich przyjmowania. Czas oczekiwania na lekarzy specjalistów jest długi, a konsultacje trwają zbyt krótko. Pacjent nie dostaje pełnej informacji na temat leków, które zostały mu przepisane. Często zapomina się również o profilaktyce, odpowiedniej diecie, zmianie złych nawyków. Dzięki odpowiednim ankietom i arkuszom Pharme. zasugeruje pacjentowi, że lepszym rozwiązaniem  jest prowadzenie zdrowego stylu, a niekoniecznie tymczasowe wsparcie środkami farmakologicznymi. Co więcej, rozwiąże to problem niechętnego czytania ulotek dołączanych do leków.

➡️ Jakie potrzeby spełnia projekt?

Nasz projekt pozwoli, by pacjenci chętniej korzystali z pomocy farmaceutów, to z kolei zredukuje kolejki do lekarzy specjalistów. Co więcej, strona pomoże w eliminowaniu sytuacji, gdzie przez złe zażywanie leków nie ma postępu w leczeniu.

➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?

Istnieje wiele stron, które stanowią dla nas konkurencję pośrednią – serwisy z interakcjami leków, aplikacje motywujące do rzucenia palenia, czy strony dla farmaceutów. My, dzięki naszej stronie, ułatwimy pacjentom szybsze wyszukiwanie interesujących, spersonalizowanych treści. Dzięki temu, nie będzie potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji czy samodzielnego przeszukiwania internetu – wszystko zawarte będzie na jednej stronie. 

Na rynku dostępne są również aplikacje, które zawierają w sobie więcej treści niż pojedyncze strony internetowe. Przykładem jest aplikacja “symptom mood tracker”, tej nie ma jednak wersji polskiej. Co więcej, aby otrzymać wynik należy podać znacznie więcej informacji niż na naszej stronie, co może demotywować pacjentów do korzystania z niej. Aplikacja nie oferuje także opcji osobistej wizyty z farmaceutą, co umożliwia nasza strona w płatnej wersji premium. Dzięki niej pacjent ma możliwość rozmowy na żywo na temat swojej historii leczenia i przyjmowanych leków z wykwalifikowaną osobą.

➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Obecnie jesteśmy na początkowym stadium projektu – etapie koncepcyjnym. Posiadamy potrzebne materiały, arkusze i strony, które w przyszłości pozwolą na stworzenie odpowiedniego algorytmu. 

KOordynatorzy projektu

Katarzyna Gryta

Oliwia Wróblewska

Dzieje się