Start 12. edycji BravCampu z wizytą w Nordea Polska!

W sobotę rozpoczęliśmy 12. edycję Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp! 🚀

Jest to trzecia edycja BraveCampu, w której partnerem wydarzenia jest Nordea Polska, więc powoli tradycją staje się wizyta naszych studentów i studentek w jej warszawskim biurze. 🤝

Tak było i tym razem – w drodze do Chęcin zrobiliśmy przystanek na ponowne spotkanie z Kasią Szczudlińską-Urban – Head of Technology Talent Services w Nordea Polska. 🤩

Przed wyjazdem uczestnicy i uczestniczki 12. edycji BraveCampu spotykali się z Kasią na indywidualnych sesjach, podczas których omawiali wyniki wykonanego przez siebie badania CliftonStrengths, popularnie nazywanego testem Gallupa. 💪

Sobotni warsztat dopełnił poznawania swoich mocnych stron przez bravecampowiczów, a jego temat poświęcony był cechom dobrego lidera bądź liderki! 🙋‍♀️

👉Lider/liderka – kto to jest? Zobaczcie, co udało nam się ustalić…

👉Lider to osoba, która pełni kluczową rolę w grupie, zespole lub organizacji. Wyróżnia się umiejętnością inspirowania innych, motywowania do działania i prowadzenia grupy do osiągnięcia wspólnych celów. Liderzy często wykazują się:

➡️Wizją: Mają jasno określone cele i potrafią przekazać je innym, inspirując do wspólnej pracy nad ich realizacją.

➡️Komunikacją: Potrafią skutecznie przekazywać informacje, słuchać innych i budować silne relacje w zespole.

➡️Motywowaniem: Inspirują innych do działania, doceniają ich osiągnięcia i tworzą pozytywną atmosferę pracy.

➡️Decyzyjnością: Podejmują decyzje w sposób przemyślany i odpowiedzialny, biorąc pod uwagę różne perspektywy.

➡️Odpowiedzialnością: Czują się odpowiedzialni za sukces zespołu i są gotowi podjąć ryzyko w imię osiągnięcia wspólnych celów.

➡️Empatią: Rozumieją potrzeby innych, są wrażliwi na ich emocje i potrafią budować zaufanie.

A dla Was jakie cechy posiada dobry lider bądź liderka? 🤔

Partnerami wydarzenia i fundatorami grantów są Pfizer Polska i Nordea Polska.