3 lata Inkubatora UW

Wiosna w kalendarzu Inkubatora UW to nie tylko zmiana pory roku. To także zmiana naszego urodzinowego kodu, ponieważ właśnie wiosną, 3 lata temu, powstał Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego! Oto małe podsumowanie 3 lat naszej działalności.

 

 

  1. Konsultacje

Przeczytaj również:

Oferta warsztatów i szkoleń online

Od początku naszej działalności staramy się wspierać uczestników na każdym etapie rozwoju pomysłu czy projektu. Każdy może skorzystać ze startowych konsultacji indywidualnych, konsultacji z ekspertami czy konsultacji w ramach programów mentoringowych – oferujemy wsparcie na różnych poziomach zaawansowania projektu. W ciągu 3 lat nasi uczestnicy skorzystali z ponad 1200 godzin takich konsultacji.
To wartościowy czas, który w wielu przypadkach pomógł zrobić pierwszy krok w stronę przedsiębiorczości, rozwoju i wejścia w świat biznesu – również dzięki naszym niezastąpionym ekspertom i mentorom, z którymi bardzo często łączymy naszych uczestników.

2. Trenerzy

Szereg wydarzeń i zajęć, o których wspominaliśmy przez ten tydzień nie wydarzyłby się bez osób, które nieustannie nas wspierają i współtworzą ofertę dydaktyczną – naszych trenerów.
To ponad 200 osób zaangażowanych w tworzenie i prowadzenie ulubionych warsztatów, zajęć podczas szkoły przedsiębiorczości Brave Camp, przedmiotów ogólnouniwersyteckich czy programów mentoringowych. To też wiedza i doświadczenie tych osób oraz otwartość na dzielenie się swoim merytorycznym bogactwem ze studentami.

Droga społeczności trenerów Inkubatora UW: dziękujemy, że z nami jesteście i już od 3 lat pomagacie nam rozwijać przedsiębiorczość wśród studentów! Bez Was na pewno tyle by się nie wydarzyło. Dziękujemy!

  1. Lokalizacje

W ciągu 3 lat działalności rozrośliśmy się aż do 5 lokalizacji na Uniwersytecie Warszawskim! 1 z nich to Strefa Inkubatora UW na 3. piętrze w BUW-ie. To przestrzeń dla początkujących startupów i małych firm, które początek swojej biznesowej przygody rozpoczynają właśnie w naszych ścianach.
4 kolejne to przestrzenie coworkingowe, w których na co dzień nasi studenci uczą się, pracują i tworzą projekty zespołowe czy po prostu spędzają okienka. Nasze coworki to sala 106 w budynku Samorządu Studentów, Czytelnia Instytutu Germanistyki na Wydziale Neofilologii, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych i Makerspace@UW na Wydziale Fizyki.

  1. Warsztaty

>Jednym z głównych punktów naszych działań są warsztaty. Są one okazją do zdobycia wartościowej wiedzy z wielu obszarów – ważnych z punktu widzenia rynku pracy, ale też rozwoju osobistego; pomagają rozwijać umiejętności i budować swoją ścieżkę zawodową.
W ciągu trzech lat funkcjonowania udało nam się zrealizować warsztaty z ponad 250 różnych tematów takich jak: zarządzanie projektami, Design Thinking, programowanie w języku Python, druk 3D, autoprezentacja, marketing, podstawy grafiki. W sumie w naszych warsztatach uczestniczono ponad 10 000 razy – dziękujemy za tak duże zaangażowanie!

  1. Druk 3D

Już od 3 lat nasi uczestnicy mogą korzystać z drukarek 3D, które znajdują się w przestrzeni Makerspace@UW, którą współtworzymy z Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego! Przez ten czas do wydruków wykorzystano 35 kilometrów filamentu.
Co ważne: PLA, z którego drukowana jest większość rzeczy na naszych drukarkach, to plastik biodegradowalny i przyjazny środowisku.