Studenci UW i WUM-u wspierają medyków!

Życie społeczności akademickiej już od miesiąca toczy się zdalnie. Nasze zajęcia i wykłady przeniosły się do domowego zacisza. Dlaczego by nie wykorzystać tego czasu (którego i tak mamy teraz w nadmiarze) na pomoc wszystkim zaangażowanym w walkę z koronawirusem (a przy tym podszkolić swoje umiejętności w DIY)?

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Fizyki UW i Samorząd Studentów WUM łączą siły i zachęcają do szycia maseczek i tworzenia plastikowych osłon na twarz w ramach akcji “Studenci UW i WUM-u wspierają medyków”!

Do rozpoczęcia działań potrzebujecie kilku podstawowych rzeczy:

1. maseczki: maszyna do szycia, nici, żelazko, nożyczki
2. plastikowe osłony na twarz: zszywacz, nożyczki, nożyk, twarda podkładka (tektura).

Całą resztę załatwiamy my! Wystarczy, że wypełnicie formularz (odpowiedni dla danej aktywności), a my dzięki wsparciu Wydziału Fizyki, przekażemy Wam potrzebne materiały! Później odbierzemy od Was stworzone komplety, przekażemy wolontariuszom z Samorządu Studentów WUM, którzy dostarczą wszystko potrzebującym szpitalom.

Formularz maseczki: https://iuw.edu.pl/pl/projekty/wsparcie-medykow-maseczki/
Formularz osłony na twarz: formularz tymczasowo wyłączony, czekamy na kolejną transzę materiałów do tworzenia osłon.

Jeśli jesteście poza Warszawą, nic straconego! Dołączajcie do wydarzenia, udostępniajcie je i śledźcie wszelkie informacje – będziemy dzielić się również instrukcjami i inspiracjami, dzięki którym będziecie mogli pomóc z każdego miejsca na świecie!

Organizatorzy: Inkubator UW, Wydział Fizyki UW, Samorząd Studentów WUM