To niezwykle istotna sprawa, dlatego podczas tego cyklu spotkań pochylimy się nad tematem zdalnej edukacji i aspektów, o których na co dzień zdarza nam się zapominać. Z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak przestawić się na nową formę życia i w niej nie zwariować.
——————
W 3 grudniowe środy, o 18:00, będziecie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat uczenia się, działania naszego mózgu w trybie online, wpływu zdalnej edukacji na nasze zdrowie psychicznie. Nie zabraknie również rad, dzięki którym ta nowa rzeczywistość będzie przyjemniejsza i efektywniejsza.
Wszystkie webinary odbędą się na stronie wydarzenia oraz na naszym fanpage’u.
Dodatkowo ich pełne wersje zamieścimy na naszym YT – dla spóźnialskich i nie tylko. Bądźcie z nami!
—————-
🤔 02.12 | Jak działa mózg w obliczu zdalnej edukacji?
Gość: dr hab. Krystyna Rymarczyk – prof. Uniwersytetu SWPS, pracuje w Katedrze Psychologii Poznawczej i Behawioralnej. W swoich badaniach koncentruje się na mózgowym podłożu emocji (w tym reakcji mimicznych), interesuje się także neurobiologicznym podłożem rozwoju człowieka.
Podczas pierwszego webinaru porozmawiamy o takich zagadnieniach jak: koncentracja podczas zajęć i aktywności online, wpływ wieku na funkcjonowanie mózgu oraz sposoby na naturalne poprawienie koncentracji.
🤓 09.12 Jak uczyć online? | Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu
Goście: dr Agnieszka Wąsik i dr Radek Czahajda
Podczas drugiego spotkania przeniesiemy nauczanie stacjonarne do online – co ważne: w efektywny sposób. Omówimy wykorzystanie różnych narzędzi, komunikatorów i platform, które zapewniają zupełnie nowe możliwości i odblokowują potencjał zajęć online. Gośćmi webinaru będą doświadczeni trenerzy obeznani w nowych technologiach oraz e-learningu.
💆♀ 16.12 | Jak zachować zdrowie psychiczne i fizyczne online?
Goście: Anna Cyklińska i Wojciech Jabłoński
Nasz cykl zakończymy rozmową o zdrowiu – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. To niezwykle istotny temat – szczególnie w czasach, kiedy jeszcze więcej czasu spędzamy przed komputerem, w zamknięciu i odcięciu od otoczenia. Wiele osób dotykają takie problemy jak wyalienowanie, ograniczenie relacji, spadek motywacji czy depresja. . Obecne problemy dotyczą również zdrowia fizycznego. Zapominamy o higienie pracy i nauki, mało się ruszamy, a przed komputerem układamy się we wszystkich możliwych pozycjach. O tym, jak zadbać o ciało i umysł porozmawiamy z psycholożką oraz fizjoterapeutą, którzy nie tylko uświadomią nam problemy (których często nie widzimy), lecz także opowiedzą o ich rozwiązaniach.