MatchIT: weź klimat w swoje ręce! Konferencja online

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na konferencję inspiracyjną "MatchIT: weź klimat w swoje ręce!"

W trakcie konferencji poruszymy tematy związane ze zmianami klimatycznymi, środowiskowymi i ich wpływem na poszczególne sektory gospodarki. Porozmawiamy o obustronnym wpływie klimatu i:
👤 życia codziennego,
🏠 infrastruktury i budownictwa,
☀ energii i zasobów naturalnych,
🎓 edukacji.

Przeczytaj również:

Rekrutacja do ostatniej edycji Laboratorium Pomysłów! Kreatywne ROCHEady: szach mat dla stwardnienia rozsianego

Tematy te przybliżą nasi prelegenci:
Karolina Woźniak,
dr Mateusz Maj,
dr Wojciech Szymalski,
Marta Krawczyk.

Gościem specjalnym będzie prof. Szymon Malinowski, który wygłosi wykład inauguracyjny konferencję. 

Transmisja online na stronie wydarzenia i fanpage’u Inkubatora UW. 
——————
Konferencja otwiera turniej kreatywny “MatchIT”, czyli nietypowe zajęcia ogólnouniwersyteckie, podczas których studenci opracują oryginalne rozwiązania produktu cyfrowego będącego odpowiedzią na problemy związane z klimatem.
——————
MatchIT jest organizowane w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem programu ZIP, realizowanego na UW w latach 2018-2022, jest rozwój kompetencji studentów, doktorantów i pracowników oraz wprowadzenie narzędzi, które pozwolą usprawnić zarządzanie uczelnią. Dofinansowanie programu wynosi ponad 38 mln zł. Więcej informacji na: www.zip.uw.edu.pl