Webinary edukacyjne

Za nami niełatwy semestr zdalnej edukacji na spontanie. Teraz przed komputerami jesteśmy od początku roku akademickiego. Od takiego stanu rzeczy jeszcze długo nie uciekniemy, więc pozostaje nam ułożyć rzeczywistość na nowo.

To niezwykle istotna sprawa, dlatego podczas tego cyklu spotkań pochylimy się nad tematem zdalnej edukacji i aspektów, o których na co dzień zdarza nam się zapominać. Z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak przestawić się na nową formę życia i w niej nie zwariować.
——————
W 3 grudniowe środy, o 18:00, będziecie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat uczenia się, działania naszego mózgu w trybie online, wpływu zdalnej edukacji na nasze zdrowie psychicznie. Nie zabraknie również rad, dzięki którym ta nowa rzeczywistość będzie przyjemniejsza i efektywniejsza.

Wszystkie webinary odbędą się na stronie wydarzenia oraz na naszym fanpage’u.
Dodatkowo ich pełne wersje zamieścimy na naszym YT –  dla spóźnialskich i nie tylko. Bądźcie z nami!
—————-
🤔 02.12 | Jak działa mózg w obliczu zdalnej edukacji?
Gość:
dr hab. Krystyna Rymarczyk – prof. Uniwersytetu SWPS, pracuje w Katedrze Psychologii Poznawczej i Behawioralnej. W swoich badaniach koncentruje się na mózgowym podłożu emocji (w tym reakcji mimicznych), interesuje się także neurobiologicznym podłożem rozwoju człowieka.
Podczas pierwszego webinaru porozmawiamy o takich zagadnieniach jak: koncentracja podczas zajęć i aktywności online, wpływ wieku na funkcjonowanie mózgu oraz sposoby na naturalne poprawienie koncentracji.

🤓 09.12 Jak uczyć online? | Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu
Goście: 
dr Agnieszka Wąsik i dr Radek Czahajda 
Podczas drugiego spotkania przeniesiemy nauczanie stacjonarne do online – co ważne: w efektywny sposób. Omówimy wykorzystanie różnych narzędzi, komunikatorów i platform, które zapewniają zupełnie nowe możliwości i odblokowują potencjał zajęć online. Gośćmi webinaru będą doświadczeni trenerzy obeznani  w nowych technologiach oraz e-learningu.

💆‍♀ 16.12 | Jak zachować zdrowie psychiczne i fizyczne online?
Goście: Anna Cyklińska i Wojciech Jabłoński
Nasz cykl zakończymy rozmową o zdrowiu – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. To niezwykle istotny temat – szczególnie w czasach, kiedy jeszcze więcej czasu spędzamy przed komputerem, w zamknięciu i odcięciu od otoczenia. Wiele osób dotykają  takie problemy jak wyalienowanie, ograniczenie relacji, spadek motywacji czy depresja. . Obecne problemy dotyczą również zdrowia fizycznego. Zapominamy o higienie pracy i nauki, mało się ruszamy, a przed komputerem układamy się we wszystkich możliwych pozycjach. O tym, jak zadbać o ciało i umysł porozmawiamy z psycholożką oraz fizjoterapeutą, którzy nie tylko uświadomią nam problemy (których często nie widzimy), lecz także  opowiedzą o ich rozwiązaniach.