„Dzień dobry, biznes”, czyli jak zarobić pierwszy milion jeszcze na studiach

22 listopada w Auditorium Maximum UW odbyło się spotkanie „Dzień dobry, biznes” organizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci mieli okazję wysłuchać prelekcji inspirującego lidera biznesu, dowiedzieć się, skąd pozyskiwać fundusze na otwarcie własnej działalności oraz wzięli udział w warsztacie rozwijającym kreatywność.

Spotkanie uroczyście otworzyła Monika Ledzion, reprezentująca Inkubator UW oraz Tomasz Mielniczuk, Menedżer ds. współpracy segmentu uczelni wyższych w Banku Gospodarstwa Krajowego. Po części oficjalnej ponad 80. studentów miało okazję wysłuchać prelekcji dr. Andrzeja Jeznacha, prezesa firmy GERSO, który opowiadał o swoich doświadczeniach biznesowych oraz o tym, czym jest „turkusowa organizacja”, którą stworzył i którą dzisiaj zarządza. Była to niezwykła szansa, by zagłębić się w ten dość oryginalny system prowadzenia firmy – poznać jego plusy, minusy oraz największe wyzwania, jakie stają przed prezesem jednostki zarządzanej w ten właśnie sposób.

Dopełnieniem prelekcji dr. Jeznacha była prezentacja przedstawiciela Banku Gospodarstwa Krajowego – Tomasza Mielniczuka, który przekazał studentom praktyczne rady, skąd pozyskać fundusze na otwarcie swojego pierwszego biznesu jeszcze na studiach. Uczestnicy dowiedzieli się, które programy wesprą ich start-up na samym początku oraz jak aplikować do poszczególnych konkursów i programów.

Część praktyczną spotkania poprowadziła Ola Kossowska, Head Manager zespołu Promocji Inkubatora UW, która zdradziła studentom sposoby na pobudzenie kreatywności oraz wykorzystanie jej w procesie tworzenia biznesu. Uczestnicy byli zaangażowani w tworzenie nieoczywistych rozwiązań dla rzeczy codziennego użytku oraz ćwiczenia pobudzające ich styl myślenia.

Całość – połączenie praktycznej strony biznesu wraz z częścią praktyczną – okazała się ciekawą propozycją dla studentów, którzy chcieliby założyć swój pierwszy biznes jeszcze na studiach.

„Podczas konferencji i warsztatów wyposażyliśmy młodych ludzi w szereg niezbędnych narzędzi, które niewątpliwie ułatwią im start własnej firmy. Cieszymy się, że studenci tak pozytywnie ocenili spotkanie, a rozwiązania Inkubatora UW, przedstawiciela ze świata biznesu oraz banku BGK dostarczyły dużej porcji praktycznej wiedzy dla przyszłych przedsiębiorców” – podsumował wydarzenie Tomasz Mielniczuk z banku BGK.

Zapraszamy do udziału naszych kolejnych inicjatywach.