Menu
Zamknij
Makerspace@UW to współtworzona przez Inkubator i Wydział Fizyki UW przestrzeń coworkingowa służąca do realizacji praktycznych projektów studentów. Poza darmową kawą i wspólną przestrzenią do pracy, nauki i nawiązywania nowych znajomości oddajemy do dyspozycji uczestników szereg specjalistycznych pracowni:
Bezpiecznej obsługi wszystkich sprzętów nauczysz się w trakcie praktycznych warsztatów w przestrzeni. Po ukończeniu szkolenia możesz w każdym momencie zarezerwować samodzielne stanowisko i korzystać z pełnej oferty o dowolnej porze w godzinach otwarcia (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 21:00, w soboty w godzinach 9:30 – 15:30). Przy realizacji swojego projektu gwarantujemy wsparcie naszych specjalistów.
W związku z prężnym działaniem przestrzeni Makerspace@UW poszukujemy do zespołu osób na stanowisko Opiekuna/ki Przestrzeni.
Wczoraj w Makerspace@UW - wspólnej przestrzeni Wydziału Fizyki UW i Inkubatora UW odbył się długo wyczekiwany Finał 3. edycji Konkursu Robotów „Klocker”! 🤖
W pracowni druku 3D znajdziesz aż 8 drukarek wykorzystujących biodegradowalne materiały takie jak PLA czy PET, w pracowni krawieckiej możesz skorzystać z 6 maszyn do szycia i hafciarki komputerowej, pracownia obróbki drewna to skarbnica specjalistycznych narzędzi stolarskich od pił przez wiertarki i wkrętarki aż po sklejki, a w pracowni elektronicznej znajdziesz lutownice, oscyloskopy, mikroskopy i wiele więcej. Szczegóły znajdziesz klikając w przycisk poniżej:
Aż 8 drukarek Prusa i3 MK3(S) z mosiężnymi dyszami 0,4mm do dyspozycji uczestników. Wykorzystujemy materiały PLA i PET.
Specjalistyczne narzędzia stolarskie takie jak piły, dłuta, wkrętarki, szlifierki, imadła, pilniki i oczywiście drewno!
6 maszyn do szycia firmy Łucznik, hafciarka komputerowa, żelazko i deskę oraz materiały: dzianiny, tkaniny, nici, guziki, tamborki i inne.
Lutownice, rozlutownice, komponenty elektroniczne, mikrokontrolery, oscyloskopy, generatory sygnałów, Arduino i wiele innych.
Stanowiska komputerowe z programami Autodesk Inventor, Anaconda, Slic3r Prusa, Visual Studio Code i innymi.
Udostępnienie przewidziane w najbliższym czasie.
Ważnym elementem działalności Makerspace@UW jest możliwość rezerwacji salek PWN (Przestrzeni Wspólnego Namysłu), zlokalizowanych na parterze budynku B Wydziału Fizyki UW. W każdej z dziesięciu salek do dyspozycji uczestników oddajemy duży stół z krzesłami, flipchart oraz ekran z możliwością podłączenia komputera. Aby odebrać kartę do salki należy zarezerwować ją w systemie oraz okazać ważną kartę biblioteczną w Czytelni Wydziału Fizyki. Aktualne informacje dotyczące zasad rezerwacji sal PWN są dostępne poniżej:
Przestrzeń Makerspace@UW znajduje się na ulicy Pasteura 5 w Warszawie – w budynku B Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wejście mieści się przy skrzyżowaniu ulic Pasteura i Banacha. Do przestrzeni zaprowadzą Cię naklejone na ziemi pomarańczowe stópki. W razie problemów z dotarciem poproś o pomoc portiera lub napisz/zadzwoń do nas!
Oferta Makerspace@UW jest przeznaczona dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Informujemy, że nie ma możliwości skorzystania z przestrzeni coworkingowej i stanowisk nie spełniając powyższego warunku. Dotyczy to również absolwentów UW. Do założenia konta w serwisie IUW (niezbędnego do rezerwacji stanowisk i uczestnictwa w warsztatach) wymagane jest podanie danych niezbędnych do weryfikacji statusu uczestnika oraz zaakceptowanie regulaminów w serwisie IUW.
Z pełnym opisem wszystkich pracowni i stanowisk możesz zapoznać się na stronie Makerspace@UW, natomiast rezerwacji sal i stanowisk dokonasz po zalogowaniu się do naszego systemu, klikając w przycisk poniżej:
Zaprojektujesz prototyp rozwiązania, które w przyszłości możesz wykorzystać w rozwoju swojego biznesu
Możesz skorzystać ze wsparcia w projektowaniu naszych wykwalifikowanych pracowników.
Będziesz dobrze się bawić korzystając ze sprzętu z najwyższej półki.
Przestrzeń dzieli się na część coworkingową oraz pracownie. W pierwszej z nich możesz się uczyć, pracować, nawiązywać nowe znajomości, a to wszystko sącząc darmową kawę. W pracowniach możesz realizować swoje projekty, prototypować i tworzyć. Wszystkie narzędzia i materiały są bezpłatne, a gotowy projekt możesz zabrać ze sobą.
We wszystkich naszych pracowniach prowadzimy regularnie szkolenia, które są niezbędne do indywidualnej pracy. Podczas szkolenia omawiane są kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto uczysz się obsługi sprzętu dostępnego w danej pracowni. Szkolenie trwa zazwyczaj ok. 4 godzin, a po jego zakończeniu otrzymujesz uprawnienia w naszym systemie. Oznacza to, że w dowolnym momencie, w godzinach otwarcia przestrzeni, możesz zarezerwować dostępne wtedy stanowiska.
Rezerwacji możesz dokonać na naszej stronie IUW. Zaloguj się lub utwórz konto, podając wszystkie niezbędne informacje i akceptując regulamin. Aby zapisać się na szkolenie wejdź w zakładkę “Warsztaty” i wybierz z kalendarza interesujące Cię zajęcia. Aby zarezerwować pracownie kliknij w zakładkę “Rezerwacja sprzętu”, a następnie wybierz stanowisko, które chcesz zarezerwować. Wybierz zakres godzin przeciągając myszą/przytrzymując i przejeżdżając w dół na urządzeniu mobilnym i gotowe! Na skrzynkę mailową otrzymasz potwierdzenie zapisu. Pamiętaj, aby przed skorzystaniem ze sprzętu zgłosić się do Opiekuna Przestrzeni, którego znajdziesz przy biurku w rogu sali coworkingowej.
Tak, anulowanie rezerwacji jest możliwe z poziomu konta iuw.edu.pl. Zaloguj się, przejdź do zakładki “Tablica”, zjedź niżej do pola “Twoje najbliższe rezerwacje” i kliknij “Wszystkie zapisy”. Następnie wybierz rezerwację, którą chcesz odwołać i kliknij przycisk “Anuluj”.
O pomoc możesz poprosić dyżurującego Opiekuna Przestrzeni lub Opiekunów poszczególnych pracowni. Kontakt do nich znajdziesz w miejscu, w którym dokonujesz rezerwacji danego stanowiska. Ponadto, w pracowni krawieckiej i pracowni obróbki drewna prowadzimy dyżury, podczas których możesz poradzić się naszych specjalistów. Na dyżur możesz się zgłosić przez nasz panel w zakładce warsztaty.
Jedyną pracownią, w której obowiązują limity godzinowe jest pracownia druku 3D. Na raz możesz zarezerwować maksymalnie 3 drukarki, a limit tygodniowy wynosi 40 godzin, a miesięczny – 80 godzin.
Twórz, szyj, naprawiaj – Święta to czas twórczej magii!
BraveCamp to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, które pozwala rozwinąć Twój pomysł na projekt biznesowy, naukowy lub społeczny. Dzięki intensywnemu programowi warsztatów i konsultacji prowadzonych przez ekspertów i ekspertki zdobędziesz praktyczne umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć sukces.
Jesteś członkiem Koła Naukowego albo macie ekipę gotową do działania? Macie pomysł na warsztaty, konferencję czy projekt naukowy? Potrzebujecie wsparcia na zakup materiałów, marketing lub organizację wydarzenia? Ten konkurs jest dla Was! 🔍
W związku z prężnym działaniem przestrzeni Makerspace@UW poszukujemy do zespołu osób na stanowisko Opiekuna/ki Przestrzeni.
Bądź na bieżąco, zapisz się już dzisiaj!
Inkubator UW to miejsce, w którym studenci przekształcają swoje pomysły w realne biznesy.
Pod okiem ekspertów przeprowadzamy twórców projektów przez kolejne etapy rozwoju – od idei do wdrożenia.