Inauguracja 8. edycji BioTech Leaders Academy

W minioną sobotę po raz ósmy zainaugurowaliśmy Biotech Leaders Academy – wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roche Polska.

Podczas Akademii 20 studentów i studentek z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ma szansę rozwinąć kompetencje, które ułatwią im wejście na rynek pracy w sektorze biotechnologii i biomedycyny. 👩‍🔬

🗣 Spotkanie otworzył Adam Krenke, Transformation, Marketing and Digital Cluster Leader w Roche Polska, który wyjaśnił, dlaczego firma angażuje się w inicjatywy takie jak Biotech Leaders Academy:

„Biotechnologia to bardzo obiecująca dziedzina, która może stać się jednym z motorów napędowych polskiej gospodarki. W Roche posiadamy szerokie kompetencje – od rozwoju leków, przez diagnostykę, po silny dział IT. Dlatego z przyjemnością wspieramy uczestników Akademii już od ośmiu lat”.

➡️ Ze strony Uniwersytetu Warszawskiego wydarzenie zainaugurowała dr Tatiana Witkowska, zastępczyni kierownika Centrum Współpracy i Dialogu UW, którego częścią jest Inkubator UW. Podkreśliła ona znaczenie realizacji trzeciej misji uczelni, jaką jest współpraca nauki z biznesem.

🗣 Hanna Országh-Szturo, koordynatorka programu Biotech Leaders Academy po stronie Inkubatora UW, zwróciła uwagę na długoletnie partnerstwo z Roche Polska:

„Wieloletnia współpraca Inkubatora UW z Roche Polska pomaga w budowaniu zaufania. Jeśli przez tyle lat współpracujemy i udaje nam się organizować wydarzenie na bardzo wysokim poziomie, to stanowi to wyjątkową wartość – dzięki temu budujemy wspaniałą sieć kontaktów”.

➡️ Następnie Agata Struzik-Piasta Communication Partner i Katarzyna Grudniak Local Quality Responsible Lead z Roche Polska opowiedziały o możliwościach rozwoju i ścieżkach kariery w firmie. Był to dobry wstęp do dyskusji o wartościach cenionych na współczesnym rynku pracy, takich jak zdolność szybkiego nabywania nowych kompetencji, otwartość na zmiany i innowacyjne podejście.

✍️ Pierwszy warsztat poprowadził Marek Staniszewski, wprowadzając uczestników w tajniki strategii biznesowej.

Przed uczestnikami ponad dwa miesiące inspirujących spotkań i warsztatów. Życzymy powodzenia! 💫

Firmie Roche Polska dziękujemy za wsparcie i wieloletnią współpracę! 🤗