Marzec miesiącem kobiet? 11. Inspire Me! by Nordea

O znaczeniu 21 marca nie trzeba nikomu przypominać — jest to Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny, a dla uczniów i studentów lepiej znany jako Dzień Wagarowicza. 🌸

Dwie pierwsze okazje świętowaliśmy wczoraj II edycją Targów Kół Naukowych UW i Otwarte Czwartki UW. 🙌

Po południu spotkaliśmy się w Auli Wydziału Neofilologii UW na Inspire Me! by Nordea – Społeczność w biznesie, aby celebrować marzec jako miesiąc Kobiet. 🙆🏼‍♀️

W spotkaniu inspiracyjnym wzięły udział:

➡️ Agata Maciejewska (ona/jej) – z wykształcenia projektantka odzieży, z powołania aktywistka, z wyboru feministka intersekcjonalna. Ma doświadczenie w prowadzeniu własnej marki odzieżowej, w tworzeniu fundacji feministycznej oraz w edukacji plastycznej i projektowej. Interesują ją praktyki wdrażania sprawiedliwości społecznej oraz etyka i ekologia w praktykach twórczych i w przemyśle odzieżowym. Pasjonatka rzemiosła, promotorka robótek ręcznych i wielbicielka sztuki prehistorycznej.

➡️ Katarzyna Łapińska – Head of N-Core Development w Nordea Polska – uwielbiająca współpracę z ludźmi, kreatywna i zorientowana na rozwiązania liderka pracująca w międzynarodowym środowisku. Przez ostatnie lata skoncentrowana na pracy w dziale Software Development, zajmując się m.in. rekrutacją, rozwojem programistów oraz doskonaleniem procesu tworzenia oprogramowania. Zaangażowana w realizację hackathonów i Employer Branding. Mentorka w wewnętrznym programie mentoringowym.

Katarzyna Łapińska z Nordea Polska opowiedziała o istotności kompetencji miękkich na stanowisku Team Leaderki, samorozwoju i znajomości swoich mocnych strony, chociażby po wykonaniu testu CliftonStrengths. 💪

Agata Maciejewska (ona/jej) założycielka filmy Nenukko i Fundacji Dziewuchy Dziewuchom opowiedziała o strategii wyłaniania, jaką stosuje w pracy ze swoim zespołem. Dominująca wartością tej metody jest człowiek i tworzone relacje. 🌊

🔗Dla nieobecnych transmisja dostępna jest tutaj 🔗

Wydarzenie poprowadził Przemek Krawczyk. 🎤

Partnerem wydarzenia jest Nordea Polska.