Wydarzenie zakłada pracę blisko 100 osób studiujących z Uniwersytetu Warszawskiego w interdyscyplinarnych zespołach.
W trakcie weekendowych spotkań studenci i studentki pracują nad rozwiązaniem współczesnych wyzwań przy zastosowaniu narzędzi IT. 💻
W efekcie, 5 – 7-osobowe grupy, będą miały za zadanie opracować oryginalne rozwiązania produktu cyfrowego będącego odpowiedzią na realne potrzeby społeczne. 💡
Ogun w semestrze zimowym 2023/2024 swoimi wystąpieniami otworzyli:
➡️Konrad Zieliński – CEO of Uhura Bionics. Konrad opowiedział o swoim osobistym doświadczeniu i skąd wzięło się ich motto: We give voice to the voiceless.
➡️Julia Senator – Uczestniczka 10. edycji BraveCampu, akademii przedsiębiorczości Inkubatora UW, zaangażowana w projekty społeczne. Podczas inauguracji MatchIT opowiedziała o doświadczeniu dzieci w rodzinach zastępczych oraz jak wygląda obieg dokumentów w takich instytucjach.
➡️Mikołaj Pacak, Anna Martyniuk, Kate Koshenko – zwycięski team w konkursie L’Oreal BRANDSTORM 2023. Uczestnicy 10. edycji BraveCamp, w piątek prezentowali koncepcje projektu BLIND Make Up, czyli aplikacji pomagającej wykonanie makijażu u osób niewidomych i niedowidzących. Opowiadali także o tym, jak i skąd wziął się koncept całego projektu.
➡️Robert Więckowski – Wiceprezes Zarządu Fundacji Kultura bez Barier. Opowiedział dlaczego warto skupiać się na potrzebach osób wykluczonych społecznie, także w aspekcie korzystania z kultury.
Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. 🙌