codenplay.io

Codenplay.io to innowacyjna platforma online do nauki programowania dla dzieci i dorosłych, której główną zaletą jest gamifikacja.

Codenplay.io to innowacyjna platforma online do nauki programowania dla dzieci i dorosłych, której główną zaletą jest gamifikacja.

Jaki problem rozwiązujemy?

Programowanie staje się coraz popularniejsze  W Internecie pojawia się o nim się coraz więcej szkoleń i kursów, ale niestety często dobrze przygotowany program jest bardzo drogi, a darmowe wersje są zbyt trudne do zrozumienia i przyswojenia  dla początkujących lub też są przedstawione w nudny sposób.

Jak działa codenplay.io?

Codenplay.io pozwala zrozumieć 4 podstawowe pojęcia w programowaniu: instrukcje, zmienne, warunki oraz pętle. Dzięki naszej platformie można dostać prawdziwe doświadczenie programowania w języku Javascript. Użytkownicy nie muszą czytać nudnych tekstów, ponieważ każdy temat zawiera krótki filmik edukacyjny (ok. 2-3 minutowy) , a także około 10 prostych zadań w postaci gier, które rozwiązują się za pomocą pisania kodu.

Codenplay.io jest zdecentralizowaną aplikacją zbudowaną za pomocą technologii blockstack, co oznacza, że dane użytkowników są domyślnie prywatne. Dzięki temu codenplay.io bierze udział w programie App mining organizowanym przez Blockstack PBC, co pozwala uzyskiwać przychody z aplikacji bez wyświetlania reklam, oferując użytkownikom darmowy dostęp do informacji.

Rozwój

Naszym głównym celem jest ciągłe udoskonalenie platformy oraz zwiększenie jej popularności. Planujemy również dodać wsparcie języka Python oraz stworzyć płatną wersję, która zawierałaby więcej tematów i zadań.

Jak pomógł mi Inkubator UW?

Bardzo pomocne były warsztaty organizowane przez Inkubator, zajęcia – między innymi z bloku Start-up oraz darmowe przestrzenie do pracy z kawą i wolnym biurkiem 🙂

Znajdziecie nas też tutaj:

https://github.com/hatskier

https://pl.pinterest.com/codenplayio/

KOordynatorzy projektu

portret Alex Suvorov

Alex Suvorov

Dzieje się