➡️ O czym jest projekt?
HOPE., a tak naprawdę osoby, które go tworzą, dostrzegły problem z jakim mierzą się osoby starsze. Kryzys samotności. Staje się on coraz bardziej widocznym i słyszalnym. Tymczasem dzieci osób starszych, młodzi ludzie mierzą się się z nadmiarem obowiązków, nierzadko życiem za granicą, a przez to brakuje im czasu na tak proste czynności jak rozmowa, odwiedziny, wspólne wyjście na spacer. Rozumiemy to. Każdy chciałby być blisko rodziców, choć nie zawsze jest to możliwe.
Asystent wdzięczności to osoba, która spędza czas z Twoją Mamą, Twoim Tatą lub Babcią czy Dziadkiem. Aktywnie, inspirująco, wartościowo. Rozwija pasje Twoich bliskich, słucha historii i wspiera ich w codziennych działaniach. Jest przy nich, kiedy Ty nie możesz.
➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?
Z prostej obserwacji świata przez młodego człowieka. Dorastając coraz częściej dostrzegał z jakim wykluczeniem i izolacją mierzą się osoby starsze. Moment, w którym ten młody człowiek usłyszał słowa “Jak Ty nie zadzwonisz, to nikt nie zadzwoni” zdecydował o tym, gdzie dziś jest HOPE. i kim są Asystenci wdzięczności.
➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?
Przede wszystkim należy podkreślić, że nie jesteśmy opiekunami medycznymi. Asystenci wdzięczności to młode, ale wykwalifikowane osoby, posiadająca szczególne predyspozycje do pracy z drugim człowiekiem, wysoki poziom empatii w stosunku do osób starszych. Wyróżnia nas nie tylko szczegółowo opracowany proces rekrutacji. Stawiając od początku na budowanie relacji zapewniamy tym samym poczucie bezpieczeństwa i spokój. Każdy podopieczny ma swojego indywidualnego asystenta wdzięczności.
➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?
Dzięki wspaniałym osobom, które pojawiają się na drodze rozwoju projektu, możemy przyznać, że wkrótce otworzymy się na nowych klientów. Tym samym, jeszcze wcześniej rozpoczniemy rekrutację nowych osób do zespołu. Zależy nam by były to osoby, które w jak najwyższym stopniu identyfikują się z naszą misją.
Wiemy jak niezmiernie ważnym w dzisiejszym świecie jest jakość środowiska, w którym współpracujemy. Jak wiele czynników wpływa na dobre samopoczucie osób w zespole. Dlatego w pierwszej kolejności wymagania stawiamy samym sobie. Każda osoba, która dołączy do naszego zespołu może liczyć na otwartość i możliwość komunikacji swoich potrzeb i wartości na jakich zależy jej w zespole. Podstawą jest komunikacja!
Więcej usłyszysz w podcaście:
https://open.spotify.com/episode/2WjzYJGHBc7V2IAebEU4oz?si=2a97ebf1ab8f4f56