Horyzontalny Klub Dyskusyjny

Horyzontalny Klub Dyskusyjny powstał z potrzeby stworzenia bezpiecznego miejsca do wymiany poglądów, wiedzy i poszerzania horyzontów.

Spotykamy się na warsztatach z dyskusji i filozofii, rozmawiamy na grupie na Facebooku, spotykamy się na Insta Live, ale też jeździmy na obozy dyskusyjne! Wbrew temu, co kojarzy się z filozofią, nie ma żadnego warunku wstępnego, aby dołączyć na warsztaty czy korzystać z wiedzy, którą dzielimy się na Instagramie. Można być wieloletnim pasjonatem, jak i osobą, która styka się z filozofią, dyskusją, socjologią po raz pierwszy. Założeniem Klubu jest to, że wymieniamy się swoimi perspektywami, doświadczeniami, wiedzą i w ten sposób wzajemnie pomagamy się rozwijać. Osoba prowadząca spełnia raczej rolę facylitatora niż wykładowcy. Obecnie HKD tworzy jedna osoba, ale każdy, kto chce się zaangażować w rozwój projektu, jest mile widziany. Póki co HKD nie jest preinkubowany, działa na zasadzie działalności nierejestrowanej.

Wszystko zaczęło się na Brave Campie, gdzie pojechałam z pomysłem na warsztaty z komunikacji dla firm. Po intensywnym tygodniu powstał pitch, który zakwalifikował się do konkursu. Nie udało się wygrać Brave Campa, ale wróciłam z ogromną energią, nową wiedzą i inspiracjami. Ten pomysł ewoluował w mojej głowie dalej, aż w końcu na początku pandemii pomyślałam: Jeśli nie teraz, to już nigdy! I zaczęło się. Nie udałoby się to, gdyby nie mentoring na Brave Campie, konsultacje w Inkubatorze czy spotkania z ekspertami na Spin Off Academy. Pomysł zmienił się, ale prowadzę go o wiele świadomiej.

KOordynatorzy projektu

portret Shin Mazur

Shin

Dzieje się