Inna Mucha

W projekcie ,,Inna Mucha” tworzymy unikalne ozdoby i akcesoria modowe. Naszym głównym produktem są muszki, których tematyka związana jest z nauką

W projekcie ,,Inna Mucha” tworzymy unikalne ozdoby i akcesoria modowe. Naszym głównym produktem są muszki, których tematyka związana jest z nauką: od fizycznego pryzmatu czy struktury grafenu, przez chemiczne (radioaktywna), geograficzne, biologiczne czy zagadnienia tj. mapy czy DNA. Dodatkowo rozszerzamy swoją działalność o modele z innych dziedzin naukowych, np. o sferę muzyczną; projektujemy też muszki eleganckie. Niedługo do sprzedaży trafią spinki do mankietów!

Wszystkie nasze produkty drukowane są w 3D, dzięki czemu mamy duże możliwości do tworzenia interesujących, szczegółowych i barwnych projektów. Do drukowania wybieramy biodegradowalne materiały, a gotowe produkty pakujemy w specjalne ręcznie szyte woreczki od startupu Bez folii działającego zgodnie z filozofią no waste.

Pierwszy pomysł drukowania muszek powstał na jesieni 2018 roku w ramach projektu studenckiego. Uczestnikami tego projektu byli studenci Fizyki UW, którzy mogli spróbować swoich sił w założeniu i prowadzeniu własnego projektu. Trzy członkinie naszego obecnego zespołu – Melania Ostaszewska, Urszula Kurdziel i Katarzyna Ludwiczak zaczęły wtedy współpracę i pojawiły się pierwsze koncepcje muszek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Następnie do zespołu dołączyli Ania i Maciej. Ania jest doktorantką Polskiej Akademii Nauk, a Maciej studentem Wydziału Zarządzania UW. Dzięki nim ,,Inna Mucha” stała się interdyscyplinarna. Wtedy też pojawił się pomysł preinkubacji pod skrzydłami UWRC.

Inkubator UW (IUW) wspierał nasz pomysł od samego początku – jeszcze gdy zaczynaliśmy jako projekt studencki. Udostępnili nam przestrzeń do pracy w IUW oraz umożliwili drukowanie prototypów na drukarkach 3D w przestrzeni Makerspace@UW.

Z kolei latem 2018 roku na inkubatorowym Brave Campie Anna Ebinger i Maciej Kowalczyk zdobyli umiejętności z zakresu m.in. marketingu, sprzedaży, zarządzania projektami, design thinking i autoprezentacji. Wszystko to umożliwiło nam start, jak i stworzenie planu, w ramach którego obecnie działamy.

KOordynatorzy projektu

portret Anna Ebinger

Autor

Dzieje się