Jurta przyszłości dla współczesnych nomadów

➡️ O czym jest projekt?

Projekt odpowiada na pytanie: jak zbudować jurtę z nowoczesnych eko materiałów budowlanych. Skąd je pozyskać? Na jakich warunkach podjąć współpracę z producentami tych materiałów? Co więcej, projekt opowiada jak wykorzystać jurtę teraz i w przyszłości.  

W rozwoju projektu przewidziano różne sposoby wykorzystania jurty, takie jak: pracownia dla budowniczych i projektantów, wynajem na wystawę, nocleg, dla turystyki, własny biznes.

➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?

Na YouTube oglądałam ukraińskich i rosyjskich blogerów, którzy pokazywali twórców projektów biznesowych związanych z ich historią i kulturą. Pomyślałam: Dlaczego my, z Kazachstanu, tego nie robimy? Wybrałam jurtę, mieszkanie moich przodków. Postanowiłam połączyć ją z nowoczesnością.

➡️ Jakie potrzeby spełnia projekt?

Projekt wpisuje się w ekologiczne i tanie budownictwo. Rozwiązuje problem poszukiwania niezwykłych miejsc do wypoczynku, noclegu, a nawet zamieszkania czy zorganizowania imprezy w nietypowym miejscu.

➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?

Na tle konkurencji projekt wyróżnia się szybkością budowy oraz nietypową konstrukcją. Co więcej w produkcji możliwym do wykorzystania są materiały ekologiczne.

➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Aktualnie tworzę szczegółowy plan realizacji projektu.

KOordynatorzy projektu

Ardak Orakbayeva

Dzieje się