Marketplace dla usług cmentarnych

3. miejsce w XI edycji BraveCamp.

➡️ O czym jest projekt?

Marketplace do zamawiania usługi opieki nad grobem na terenie całej Polski.

➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?

Zauważyłam, że bliskie mi osoby często nie mają możliwości regularnie odwiedzać pomników czy grobów swoich bliskich, a szczególnie osoby przebywające na emigracji. Istnieją rozwiązania adresujące ten problem, np. firmy świadczące usługę sprzątania grobów, przysługa sąsiedzka. Ograniczeniem tych rozwiązań jest działalność jedynie w określonej lokalizacji, rozproszenie oferty online i offline, niezautomatyzowany proces zamówienia usługi.

➡️ Jakie potrzeby spełnia projekt?

Dla wielu Polaków dbanie o groby bliskich jest istotnym elementem tradycji oraz kultury związany z szacunkiem i pamięcią o zmarłych. Sprawowanie opieki nad grobem jest często wymagającą i długą w wykonaniu czynnością. Wielu z nas ma bliskich zmarłych w różnych zakątkach Polski, a z braku możliwości dojazdu, z braku czasu, groby bliskich pozostają bez opieki. Zamówienie usługi opieki nad grobem przez platformę mobilną na terenie całej Polski rozwiązuje ten problem.

➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?

To co wyróżnia projekt, to przede wszystkim:

  • dostępność na terenie całej Polski, 
  • charakter działania, jest to rozwiązanie webowe z możliwością płatności online (marketplace), 
  • potwierdzenie wykonania usługi,
  • nie jest to firma sprzątająca,
  • realizuje zadania aktywizacji społecznej.

➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Aktualnie jestem na etapie budowy rozwiązania – tworzenie kompletnego prototypu. Następnym krokiem będzie test prototypu na wybranej grupie docelowej oraz integracja systemu płatniczego.

KOordynatorzy projektu

Karolina SZCZĘSNA

Dzieje się