Po Szkole

Po Szkole to projekt organizujący spotkania, szkolenia, wyjścia, wyprawy i projekty społeczne.

➡️ O czym jest projekt?

Po Szkole to społeczność, która odpowiada na potrzeby osób wchodzących w dorosłość, w szczególności tych którzy kończą lub już skończyli formalną edukację (na poziomie studiów). Ten okres w życiu, to czas wielu możliwości, ale także wyzwań, a czasem samotności. Dlatego tak ważne
jest żeby mieć grupę znajomych, z którymi można robić fajne rzeczy, ale też którzy wesprą w trudniejszych chwilach.

Naszą misję realizujemy organizując spotkania, szkolenia, wyjścia, wyprawy i projekty społeczne. W nasze działania angażujemy naszą społeczność, dając szansę na wyrażanie się twórczo i wielopoziomowy rozwój.

W Po Szkole zależy nam, żeby każdy kto do nas trafia, czuł się mile widziany. 

➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?

Pomysł na projekt Po Szkole urodził się z obserwacji i własnych doświadczeń. U Staśka była to obserwacja tego, że po skończeniu studiów trudniej jest poznawać nowych znajomych, w przypadku Kamila była to obserwacja znajomych, którzy w szczególności po pandemii mieli problemy żeby wyjść do ludzi i znaleźć nowych znajomych. Projekt skonkretyzował się w trakcie wspólnej rozmowy podczas finału piłkarskich Mistrzostw Świata. Okazało się, że każdy z nas chciałby zaangażować się w swój projekt. Nasze indywidualne wizje miały wiele punktów wspólnych, dlatego postanowiliśmy działać razem.

W trakcie kolejnych spotkań, konsultacji w ramach Inkubatora UW i dyskusji ze znajomymi, nasz pomysł się krystalizował. Zauważyliśmy, że kończąc lub już po zakończeniu formalnej edukacji brakuje nam miejsca, w którym można poznawać nowe osoby, próbować nowych rzeczy i sensownie spędzać czas. Tak właśnie powstała inicjatywa Po Szkole.

➡️ Jakie potrzeby spełnia projekt?

Projekt spełnia potrzeby społeczne (zaproszenie do grupy, szansa na nowe znajomości i przyjaźnie), funkcjonalne (możliwość poznania siebie i innych, zdobycie nowej wiedzy, doświadczeń i umiejętności oraz możliwość odpoczynku) i emocjonalne (poczucie bezpieczeństwa, przynależności, sensu, wzrost poczucia własnej wartości, możliwość bycia wysłuchanym).

➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?

Po Szkole dociera do grupy, która ma przed sobą wiele wyzwań i w naszej opinii nie zawsze wystarczająco dużo wsparcia i poświęconej uwagi. Elementem, który nas wyróżnia jest to, że dajemy możliwość aktywnego zaangażowania się w budowanie społeczności i organizację wydarzeń.

➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Po dużych sukcesach z organizacją spotkań tematycznych, a także wyjść i wypraw w pierwszej połowie 2023 roku, rozszerzamy naszą działalność o projekty społeczne i szkolenia. Staramy się docierać coraz szerzej z naszymi propozycjami i budować społeczność, która się wspiera i inspiruje. Do komunikacji oprócz Facebooka i Instagrama wykorzystujemy chat, który pozwala nam na bliższy kontakt i spontaniczne inicjatywy. Ilość osób na czacie stale rośnie.   

W planach na 2023 rok mamy rozszerzenie zespołu, rozwój naszych działań na Instagramie, stworzenie gry miejskiej oraz organizację nowej serii spotkań i szkoleń na jesieni i w zimie.

KOordynatorzy projektu

Stanisław Konieczny

Planowanie strategiczne i zarządzanie projektem, organizacja wydarzeń, copywriting, komunikacja ze społecznością, identyfikacja wizualna i tworzenie grafik.

Kamil Pucek

Planowanie strategiczne i zarządzanie projektem, organizacja wydarzeń, copywriting, komunikacja ze społecznością, promocja wydarzeń i docieranie do nowych odbiorców.

Dzieje się