Spicy Chess

➡️ O czym jest projekt?

Mój projekt to „Spicy Chess”, czyli zestaw przyprawniczek w kształcie figur szachowych. Ma on na celu połączenie praktyczności ujednoliconych pojemników na przyprawy z estetycznym produktem premium. Produkt zamierzam sprzedawać pojedynczo, w duecie (czarny król i biała królowa jako pieprz i sól), zestawie 6 różnych figur szachowych, oraz zestaw wszystkich figur wraz z szachownicą.

➡️ Skąd wziął się pomysł na projekt?

Podczas gotowania obiadu, przez przypadek wysypałam na siebie paprykę wędzoną. Po początkowym zdenerwowaniu, stwierdziłam, że muszę kupić bardziej praktyczne opakowania na przyprawy. Jednak w sieci wybór był bardzo ograniczony. Po kilku dniach doznałam olśnienia! Pojemniki na przyprawy w kształcie figurek szachowy!

➡️ Jakie potrzeby spełnia projekt?

Na rynku znajduje się niewiele estetycznie wyglądających zestawów pojemników, które jednocześnie są funkcjonalne i estetyczne.

➡️ W jaki sposób projekt wyróżnia się na tle konkurencji?

Dostępne komercyjnie pojemniki wyglądają tak samo lub są podobne do siebie. Nie ma w nich odrobiny oryginalności. Moje przyprawniczki są zarówno funkcjonalne, estetyczne jak i górują nad konkurencją jakością wykonania. Stanowią ciekawy dodatek do kuchni, który inspiruje do poszukiwań kulinarnych. 

➡️ Na jakim etapie jest aktualnie projekt?

Obecnie jestem na etapie poszukiwania producenta i tworzenia pierwszej wersji prototypu 3D. W ciągu najbliższych 2 miesięcy zamierzam zlecić wykonanie badań ilościowych, w ramach badania rynku.

KOordynatorzy projektu

Barbara Szczepanowska

Dzieje się