Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia z przedsiębiorczości

29 marca w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego rozpocznie się cykl warsztatów z przedsiębiorczości, które przeprowadzi Aleksandra Lada-Gola. Zostały one podzielone na 5 bloków tematycznych, związanych z różnymi aspektami prowadzenia własnej działalności.


 

INNOWACYJNOŚĆ
Innowacje uznawane są często jako przyczyna sukcesu lub porażek wielu firm i strategii marketingowych. Interaktywne warsztaty przybliżą temat innowacji, pozwolą zastanowić się nad procesem budowania innowacyjnych rozwiązań, a także dostarczą przykładów najczęściej używanych modeli biznesowych oraz miejsca, jakie zajmuje w nich innowacyjność.

DESIGN THINKING
Seminarium ma na celu zapoznanie uczestników z koncepcją myślenia projektowego oraz łączenia spostrzeżeń i doświadczeń związanych z obsługą klienta do tworzenia produktów i usług dopasowanych do rynku. Na spotkaniu omówione zostaną przykłady wiodących innowacyjnych firm, takich jak IDEO, APPLE i GE.

BUSINESS MODEL CANVAS
Spotkanie przeznaczone szczególnie dla studentów posiadających już wstępne pomysły biznesowe, pragnących wprowadzić swój produkt lub usługę na rynek. W ramach warsztatu uczestnicy przeanalizują rozwój biznesu na podstawie szablonu Business Model Canvas.

FREELANCING
Jakie korzyści niesie ze sobą praca w modelu freelance? Które umiejętności przydają się szczególnie? Jakie platformy technologiczne bywają najbardziej pomocne? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi można będzie poznać w trakcie spotkania poświęconego tematowi przyszłości siły roboczej w dobie freelancingu.

AUTOPROMOCJA
Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać zasady efektywnej autopromocji. Omówione zostaną elementy strategii budowania profesjonalnej wizji siebie i swojej kariery. Uczestnicy poznają swoje mocne strony i odkryć cechy, wyróżniające ich na rynku pracy. Nauczą się także budować solidne pierwsze wrażenie oraz rozwijać markę osobistą.

Spotkania (w języku polskim i angielskim) poprowadzi Aleksandra Lada-Gola – doświadczona w zarządzaniu i sprzedaży na rynku amerykańskim i europejskim posiadaczka dyplomu MBA z zakresu metodyki innowacyjności oraz współzałożycielka start-upu BWITH.US.

Warsztaty odbywać będą się w sali 1.113 w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (Żwirki i Wigury 101, 02-096 Warszawa) oraz w czytelni Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (Dobra 55, 00-312 Warszawa). Dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ. Dokładne terminy oraz zapisy są dostępne w kalendarzu.