Ścieżka przedsiębiorczości społecznej w IUW

Przedsiębiorczość kojarzona jest przede wszystkim z biznesem, a osoba przedsiębiorcza z taką, która zarobiła mnóstwo pieniędzy. W Inkubatorze rozumiemy przedsiębiorczość dużo szerzej. Zachęcamy do korzystania z oferty w ramach ścieżki przedsiębiorczości społecznej (social entrepreneurship). Istnieje wiele definicji i opisów tego zjawiska. Jeśli chcesz na przykład zorganizować jakąś aktywność dla studentów UW, chronić przyrodę, pomagać osobom wykluczonym, lepiej edukować czy testować społeczne innowacje – wesprzemy Cię niezależnie od tego, czy w tym celu założysz firmę, organizację pozarządową czy przedsiębiorstwo społeczne. Zapraszamy Cię na warsztaty, wydarzenia i spotkania, związane z social entrepreneurship.


 

Co to jest przedsiębiorczość społeczna?
Najkrócej: to działalność gospodarcza o celach nie tylko ekonomicznych, ale także społecznych.

Jak w Inkubatorze podchodzimy do przedsiębiorczości społecznej?
Jeśli:
→ dostrzegasz wyzwania społeczne
→ masz pomysły, jak sobie z nimi radzić
→ chcesz to robić i dlatego działasz społecznie
to jesteś dla nas przedsiębiorczy lub przedsiębiorcza społecznie.

A może chcesz zrobić następny krok?
→ założyć organizację pozarządową?
→ założyć przedsiębiorstwo społeczne, na przykład spółdzielnię?
→ prowadzić innego rodzaju działalność gospodarczą, by osiągać także korzyści społeczne?
Jeśli tak, to jesteś na najlepszej drodze, by zostać przedsiębiorcą lub przedsiębiorczynią społeczną.


SkillBox – ścieżka przedsiębiorczości społecznej
Intensywne, trzygodzinne, popołudniowe i praktyczne warsztaty związane z przedsiębiorczością społeczną. Dowiesz się na nich między innymi:
→ na czym polega przedsiębiorczość społeczna;
→ jakie są jej formy;
→ jak prowadzić projekty społeczne i pisać wnioski;
→ jak wymyślać innowacje społeczne.

Zapisy dostępne od 5 kwietnia na naszej stronie.

Ścieżka European Venture Philanthropy Association

Venture Philanthropy to ścieżka wspierania przedsiębiorczości społecznej, która w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej jest jeszcze praktycznie nieznana. Polega na dofinansowywaniu przez  instytucje będące kimś w rodzaju aniołów społecznego biznesu tych projektów, które mają szansę na skuteczne dokonanie zmian społecznych, a dopiero w drugiej kolejności – na uzyskanie zwrotu z tej inwestycji.

W listopadzie 2018 roku inwestorzy zrzeszeni w European Venture Philanthropy Association  po raz pierwszy w historii przyjadą na doroczną konferencję Stowarzyszenia do Europy Środkowo-Wschodniej – do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wybrane osoby będą mogły przy okazji konferencji zaprezentować swoje pomysły w języku angielskim przed gronem inwestorów i pozyskać środki na ich realizację. Inkubator UW uruchomi specjalną ścieżkę szkoleniową, by przygotować do tego wyzwania reprezentantów Uniwersytetu Warszawskiego. Warunki udziału w końcowej prezentacji: przejście procesu rekrutacji i udział w szkoleniach.

Więcej informacji od 30 czerwca 2018 roku na naszej stronie.

Przeczytaj również:

#Na humanistyce można zarabiać