Skonstruuj robota na Makerspace@UW!

Po raz kolejny Makerspace@UW ogłasza konkurs i zawody w konstrukcji robotów. W tej edycji zadanie będzie polegało na zbudowaniu robota, który będzie potrafił zbudować wieżę z klocków.

Ogłaszamy kolejny konkurs którego celem jest zbudowanie własnego, zaprojektowanego od podstaw robota. Tym razem będziemy budować Klockera – którego zadaniem będzie budowanie wież z klocków. Do dyspozycji uczestników projektu będzie pracownia elektroniczna z bogatym zapleczem podzespołów elektronicznych, pracownia mechaniczna wyposażona w materiały i narzędzia niezbędne do budowy np. podwozia i innych nieelektrycznych części robota oraz zestaw drukarek 3D wraz z oprogramowaniem do tworzenia potrzebnych elementów 3D! Uczestnicy projektu mogą posiłkować się darmowymi warsztatami (kursy: druku 3D, programu Inventor (projektowanie 3D), elektroniczne, lutowania i inne) jak i poradami ekspertów na wyżej opisanych pracowniach w ramach Makerspace@UW (oczywiście pomoc będzie w formie wskazówek, a nie gotowych rozwiązań).

Do konkursu mogą przystępować drużyny ze wszystkich Wydziałów, warunkiem jest jednak obecność co najmniej jednego członka drużyny z Wydziału Fizyki. Dodatkowo konkurs ten jest częścią przedmiotu Zespołowe Projekty Studenckie, dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania dodatkowych punktów ECTS, w przypadku zaakceptowania przez macierzysty Dziekanat. Drużyny nie posiadające znajomych na Wydziale Fizyki proszę kontaktować się pod adresem mailowym makerspace@uw.edu.pl – pomożemy Wam zorganizować takie grupy! Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec roku akademickiego (maj – czerwiec 2024) i będzie zorganizowane przez Makerspace@UW. Na zgłoszenia mailowe i osobiste czekamy do 18.03.2024 r.

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu, w którym określone są wszelkie zasady. W razie dodatkowych pytań nie wahaj się napisać do nas!

Zdjęcie: Mirosław Kaźmierczak, © UW.