Prestiżowy, siedmiomiesięczny kurs przeznaczony jest dla studentów/studentek Szkół Doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego lub osób mających stopień magistra (niezbędny jest skan dyplomu) obecnie studiujących na Uniwersytecie Warszawskim, którzy chcą studiować zarządzanie projektami w międzynarodowych, interdyscyplinarnych zespołach na realnych zadaniach od partnerów biznesowych.
APLIKUJ: https://forms.gle/KG5FtsSpdsymCF8p9
Dlaczego warto dołączyć do programu „Entrepreneurial and Intrapreneurial Project Management”?
- Wiedza ekspercka: Ucz się od uznanych partnerów akademickich i zawodowych w ramach sojuszu uniwersyteckiego 4EU+, wszystkie zajęcia są prowadzone w języku angielskim.
- Innowacyjny system nauczania: Zdobądź niezbędne umiejętności w zakresie zarządzania projektami, przedsiębiorczości, projektowania innowacji i umiejętności miękkich w zakresie zarządzania.
- Rozwój kariery zawodowej: Możliwość otrzymania ofert pracy lub współpracy od globalnych dużych firm, skupiających się na kwestiach cyfrowych i zrównoważonego rozwoju.
- Wielokulturowe zespoły: Współpracuj z absolwentami studiów podyplomowych z różnych krajów europejskich i o zróżnicowanym wykształceniu akademickim, w tym inżynierii, medycyny, literatury, nauk społecznych i nauk politycznych.
- Prestiżowy dyplom: Ten prestiżowy dyplom jest przyznawany przez CELSA – Sorbonne Université i jest wspierany przez uniwersytety 4EU+ w Mediolanie, Heidelbergu, Warszawie, Pradze, Genewie i Kopenhadze.
- Business english: Popraw swoje umiejętności językowe poprzez immersyjne doświadczenia edukacyjne.
- Międzynarodowe doświadczenie: Weź udział w dwóch w pełni finansowanych wyjazdach międzynarodowych, na spotkaniu inauguracyjnym i spotkaniu końcowym programu, co wzbogaci Twoje globalne doświadczenie.
- Koszt uczestnictwa 600 euro pokrywa: zajęcia online, wyjazd na inaugurację i finał programu do miejscowości zgodnie z zaproszeniami z uniwersytetów partnerskich (lot, transfer lotniskowy, dieta pobytowa i noclegi oraz wyżywienie do kwoty określonej przez ustawę).
Kurs realizowany jest przy współpracy 8 uczelni partnerskich: Sorbonne Université (organizator), Uniwersytet Warszawski, Università degli Studi di Milano, Universitat Heidelberg, Univerzita Karlova, Université de Genève, Københavns Universitet, Université Paris Cite.
Obejrzyj zaproszenie z Sorbony: https://youtu.be/W8yeOgwzXn8
Harmonogram:
Przyjmowanie zgłoszeń na 5. edycję obejmującą rok akademicki 2026/2027 rozpoczyna się 5 czerwca i trwa do 31 lipca 2026. Sam proces rekrutacji potrwa do połowy września i będzie obejmował wstępną selekcję oraz w 2. etapie rozmowę kwalifikacyjną oceniającą motywację i zgodność z wymaganiami programowymi każdego kandydata do programu. Rozmowa kwalifikacyjna pozwala komisji rekrutacyjnej ocenić pasję kandydata, zrozumienie wymagań programu i długoterminowe cele zawodowe.
Inauguracja 5. edycji programu odbędzie się 18-20 listopada w Paryżu, zaś finał programu w drugiej połowie czerwca na jednym z partnerskich uniwersytetów.
Pozostałe zajęcia prowadzone są w formie online, w każdy piątek po południu i sobotę od grudnia 2026 do czerwca 2027.
Struktura programu
- Program opiera się na podejściu do nauczania opartego na doświadczeniu, które kładzie nacisk na naukę przez działanie i silne podejście interdyscyplinarne.
- W ramach dyplomu firmy partnerskie i instytucje przedstawiają wyzwanie środowiskowe lub społeczne, z którym się mierzą.
- Studenci pracują w zespołach projektowych, aby rozwiązać te problemy. Zespoły projektowe (8-10 studentów) zostaną utworzone na podstawie równowagi kultury, wiedzy specjalistycznej i doświadczenia.
- Nauka hybrydowa: Większość treści jest dostarczana online, a egzamin końcowy odbywa się osobiście w jednej z placówek uniwersyteckich 4EU+.
- Interaktywne kursy: Weź udział w intensywnych sesjach, aby ustalić wspólny język biznesowy i pogłębić zrozumienie przedmiotu.
- Projekty zespołowe: Pracuj nad projektami wewnątrzprzedsiębiorczymi, które zajmują się znaczącymi wyzwaniami społecznymi, socjalnymi i środowiskowymi ze wsparciem lokalnych tutorów.
Kto może się zgłosić?
Program ma na celu rekrutację osób, które są pasjonatami innowacji i przedsiębiorczości – także tej wewnątrz struktur instytucjonalnych – oraz które udowodniły swoje zaangażowanie i kompetencje. Wymagania dotyczące przyjęcia zostały opracowane w celu zapewnienia, że wszyscy uczestnicy są przygotowani:
- Absolwenci studiów magisterskich (kandydaci muszą uzyskać dyplom najpóźniej do września 2026 r.)
- Studenci studiów doktoranckich (niezależnie od tego, czy mają wykształcenie w dziedzinie inżynierii, medycyny, literatury, nauk społecznych lub nauk politycznych).
Jak się zgłosić?
Wypełnij formularz ► https://forms.gle/KG5FtsSpdsymCF8p9
Na kursie przewidzianych jest 10 miejsc dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Masz pytania? Nie zwlekaj!
Dorota Marszałek, Inkubator UW, dorota.marszalek@uw.edu.pl
Dr hab. Agnieszka Postuła, Wydział Zarządzania UW, APostula@wz.uw.edu.pl
Dowiedz się więcej od uczestników poprzednich edycji: