Wiecie, że stwardnienie rozsiane (SM) jest najczęstszą chorobą neurologiczną ludzi młodych? Najwięcej diagnoz pojawia się u osób między 20. a 40. rokiem życia.
Choroba występuje, gdy w osłonie (otoczce mielinowej) neuronów w centralnym układzie nerwowym dochodzi do uszkodzeń spowodowanych przez nasz własny układ odpornościowy. W tej sytuacji następuje zwolnienie, zahamowanie lub zniekształcenie informacji przekazywanej z mózgu do reszty ciała. Jednymi z najczęściej występujących objawów są zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchów, zaburzenia widzenia takie jak: rozmazany/podwójny obraz czy ból przy patrzeniu w górę.
Wizja takiego funkcjonowania nie wydaje się kolorowa, prawda? Niestety jednak mierzy się z nią (nie wizją, lecz prawdziwym scenariuszem) tak wiele ludzi, których życie zostało diametralnie zmienione przez chorobę.
Kreatywne ROCHEady to turniej oparty na formule grywalizacji. Przez 4 weekendowe spotkania zespoły będą pracowały nad stworzeniem rozwiązania, które polepszy poziom życia chorych na SM.
————-
W trakcie zjazdów weźmiecie udział w cyklu branżowych warsztatów i prelekcji (od kwestii medycznych po biznesowe), a podczas pracy nad rozwiązaniem będą Was wspierać mentorzy i eksperci. Powstały pomysł/projekt będziecie mogli rozwijać dalej pod skrzydłami Inkubatora UW.
Co wpływa na wyjątkowość tego projektu? To, że odpowiada na realne wyzwania, a powstałe rozwiązania mogą pomóc chorym, mogą pozytywnie wpłynąć na ich życie.
Do osiągnięcia takiego efektu potrzebny jest szeroka perspektywa. Dlatego też do udziału w tym projekcie zaprosiliśmy firmę farmaceutyczną, stowarzyszenie osób chorych na SM i… samych pacjentów, którzy najdokładniej opiszą wyzwania, z którymi mierzą się każdego dnia.
Dołączcie do nas! Wspólnie zróbmy szach mat stwardnieniu rozsianemu!
Wydarzenie odbędzie się całkowicie w formie online, więc możecie do nas dołączyć z każdego miejsca na świecie, z każdej uczelni czy kierunku!
👉 Zgłoście się tutaj: https://iuw.edu.pl/pl/projekty/zgloszenie-rocheady/
———-
Wszystkie spotkania odbędą się w formie online, w terminach:
- 20-21.11
- 27-28.11
- 4-5.12
- 11-12.12
W piątki w godz. 17-20, w soboty 9-18.
———-
Tematy warsztatów, szkoleń i prelekcji:
▪ teambuilding,
▪ Design Thinking,
▪ Business Model Canvas,
▪ User Experience,
▪ Walidacja pomysłu biznesowego,
▪ Zarządzanie czasem i zasobami,
▪ Skąd brać pieniądze i jak zarabiać na własnym projekcie
▪ Strategia marketingowa,
▪ Storytelling i autoprezentacja.