Szczepienia: profilaktyka chorób zakaźnych [webinar]

Wraz z Pfizer Polska zapraszamy na webinar "Szczepienia: profilaktyka chorób zakaźnych", w trakcie którego obalimy mity na teMat szczepień, ale prZede wszystkim, w przejrzysty sposób, przekażemy niezbędną wiedzę na ich temat.

Dlaczego? Ponieważ chcemy zwiększać świadomość na temat szczepień, chcemy szerzyć rzetelne informacje na ich temat, przekazać aktualne wiadomości dotyczące ich rozwoju, w sposób przystępny dostarczyć przejrzystą i udokumentowaną wiedzę na ich temat. Chcemy też obalić wszelkie mity związane ze szczepionkami. Kiedy, jak nie teraz – w czasie sezonu na szczepienia?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) szczepionki to najważniejsze osiągnięcie wdrożone w medycynie. Są najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym. Pomagają rozpoznawać i zwalczać patogeny (takie jak wirusy i bakterie), z którymi mierzy się nasz układ odpornościowy.

Webinar poprowadzi dr nauk farmaceutycznych Urszula Sot, która od 2004 r. pracuje w działach medycznych firm farmaceutycznych (Wyeth, UCB, Novo Nordisk), zajmując się innowacyjnymi produktami medycznymi m.in. z obszaru reumatologii, diabetologii.
Od 2017 r. pracuje w firmie Pfizer Polska na stanowisku starszego kierownika medycznego w dziale szczepień, gdzie odpowiada za upowszechnianie specjalistycznej wiedzy na temat profilaktyki chorób zakaźnych współpracując ze środowiskiem lekarskim.

🗓 27.10.2020, godz. 18:00
📲 Transmisja online na fanpage’u Inkubatora UW
————-
Dziś program rozwoju szczepionek firmy Pfizer skupia się na zapobieganiu chorobom wywołanym przez pneumokoki, meningokoki oraz wirusa kleszczowego zapalenia mózgu. Jednocześnie, obecnie na świecie prowadzonych jest wiele projektów badawczych, których celem jest wynalezienie skutecznej i bezpiecznej szczepionki przeciw COVID-19. Pfizer wraz z firmą firmą BioNTech realizuje program badań szczepionki przeciw Covid-19, opartej na mRNA.