Idea Mixer: nowy, ekologiczny świat

Idea Mixer - nasze cykliczne wydarzenie, podczas którego stawiamy na inspirację, zapoznanie z trendami rynkowymi i motywację do działania - wraca!

Nieustannie chcemy odpowiadać na obecne trendy, wyzwania i problemy, dlatego tym razem stawiamy na inspirację w tematach bardziej zielonych, ekologicznych 🌿  

Przeczytaj również:

Szczepienia: profilaktyka chorób zakaźnych [webinar]

Przed Wami “Idea Mixer: nowy, ekologiczny świat!”!

Klimat to ostatnio gorący temat – w przenośni i nadzwyczaj dosłownie. Stoimy przed obliczem gwałtownych zmian na naszej planecie, które powoli zaczynają dosięgać nas bezpośrednio. Myślimy, zastanawiamy się i debatujemy nad tym, co my możemy zrobić, by przeciwdziałać ich negatywnym skutkom. Jak zmniejszyć swój ślad węglowy? Jak ograniczyć generowanie śmieci? Jak działać i edukować innych, by szli w nasze ślady? Jak samemu tworzyć nową ekocodzienność?

Z odpowiedzią na te i inne pytania przyjdą prelegenci naszego wydarzenia. Szykujcie się na niecodzienne spotkanie świata startupów, inicjatyw, przedsięwzięć oraz kreatywnych i ciekawych ludzi. Formuła pozostaje niezmienna: krótkie prelekcje gości oraz debata i sesja Q&A.

Idea Mixer: nowy, ekologiczny świat to:
🌿 Zielona transformacja – omówimy opłacalność i słuszność działań CSR, które mogą podejmować duże firmy, by być bardziej eko. Od kuchni porozmawiamy o tworzeniu strategii komunikacji, która takie działania pozwala przekazywać środowisku zewnętrznemu w dobry i szczery sposób .
🌿 Zielone startupy – poruszymy tematy związane z budowaniem i funkcjonowaniem startupów, które pozytywnie wpływają na otaczający nas świat. Posłuchamy o tym, w jakich obszarach takie przedsięwzięcia mogą być prowadzone i jak działa taki startup.
🌿 Klimatyczna komunikacja – o rozmawianiu, a konkretnie o rozmawianiu na takie tematy jak m.in. zmiany klimatu. Dowiemy się, jak nie zniechęcać do tego obszaru, jak optymalnie wykorzystać czas rozmowy, jak mówić, by być słuchanym i zachęcać innych do dobrych działań oraz postaw.
🌿 Zrównoważony styl – wejdziemy głębiej w powiązania branży modowej z ekologią i klimatem oraz ideę less waste i zero waste. Dodatkowo omówimy sytuacje, w których duże firmy oszukują nas, uprawiając tzw. greenwashing.

Więcej informacji o nich już wkrótce, ale już teraz rezerwujcie sobie termin! 

📍 29.10.2020 (czwartek), godz. 18:00

Wydarzenie online. Transmisja live odbędzie się tutaj
Zapis dostępny będzie na naszym kanale YouTube.

Karty z naszymi prelegentami będziemy odkrywać od 19 października.

Do zobaczenia!
————-
Wydarzenie organizujemy we współpracy z EIT Climate-KIC.