InnoHub: senior (w) przyszłości

Pierwszy turniej kreatywności już za nami!


W ostatni weekend mieliśmy przyjemność organizować kolejne wydarzenie we współpracy z Roche Polska. Tym razem była to zupełna nowość – Innohub: senior (w) przyszłości. Celem wydarzeń tego typu jest zebranie chętnych i gotowych do działania osób oraz umożliwienie im stworzenia różnego rodzaju projektów przy wsparciu ekspertów i mentorów w ramach procesu kreatywnego.

innohub-1.jpg

Tematem premierowej edycji było starzenie się społeczeństwa i wyzwania z nim związane. Uczestnicy pracowali nad projektami skierowanymi do seniorów oraz nad odpowiedzią na istniejące już potrzeby.

Wydarzenie rozpoczęły prelekcje ekspertów z Roche Polska, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, mediów seniorskich: miesięcznika “Pokolenia” i bloga AgeFree oraz Laboratorium Architektury 60+. Podsumowaniem pierwszego dnia była burza mózgów, podczas której uczestnicy wypracowali pierwsze zarysy projektów.

innohub - praca.jpg

W sobotę skupiono się  na procesie Design thinking – by wczuć się  w potrzeby odbiorców, m.in. poprzez wywiady z osobami starszymi (zarówno telefoniczne, jak i osobiste). Po licznych iteracjach prototypowania i sprawdzania propozycji wartości swoich projektów uczestnicy zaprezentowali swoje rozwiązania przed jury.

innohub - prototypy.jpg

Pomysłem, który zdobył największe uznanie wśród oceniających, był projekt na aparaty słuchowe imitujące kolczyki – to rozwiązanie, którego celem jest zwiększenie komfortu ludzi korzystających z aparat słuchowych  oraz umożliwienie im uniknięcia stygmatyzacji w życiu codziennym. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój wszystkich projektów!