MatchIT – podsumowanie OGUN-u

Za nami kolejna edycja jednego z naszych ogunów – MatchIT!


 

W piątek i sobotę, 16-17.11, odbył się drugi zjazd MatchIT – przedmiotu ogólnouniwersyteckiego, który organizujemy we współpracy z wydziałami: Fizyki oraz Matematyki, Informatykii i Mechaniki UW. Podczas zajęć, przez niemal miesiąc, interdyscyplinarne zespoły złożone ze studentów informatyki i innych kierunków na UW pracowały nad programistycznymi rozwiązaniami problemów otaczającego nas świata.

Podczas tej – trzeciej już – edycji przedmiotu uczestnicy pracowali nad problemami i wyzwaniami Miasta Stołecznego Warszawy w ramach strategii #Warszawa2030. Pod okiem ekspertów, mentorów i pracowników Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego rozwijali projekty związane m.in. z aktywizacją lokalnej społeczności, wspieraniem nowo przyjezdnych do miasta czy ułatwieniem korzystania z szeroko pojętej infrastruktury miejskiej.

matchit-1.JPG

Podsumowaniem wydarzenia były 5-minutowe prezentacje zespołów, podczas których większość z nich mogła już pokazać działające prototypy lub bardzo dopracowane mockupy. Jury nagrodziło najlepsze projekty w kategoriach: analiza potrzeb, zaawansowanie projektów i odpowiedź na potrzeby Miasta. Wszystkie zespoły mogą pracować nad pomysłami przy wsparciu ze strony Inkubatora oraz Miasta Stołecznego Warszawy.