Menu
Zamknij
Makerspace@UW to współtworzona przez Inkubator i Wydział Fizyki UW przestrzeń coworkingowa służąca do realizacji praktycznych projektów studentów. Poza darmową kawą i wspólną przestrzenią do pracy, nauki i nawiązywania nowych znajomości oddajemy do dyspozycji uczestników szereg specjalistycznych pracowni:
Bezpiecznej obsługi wszystkich sprzętów nauczysz się w trakcie praktycznych warsztatów w przestrzeni. Po ukończeniu szkolenia możesz w każdym momencie zarezerwować samodzielne stanowisko i korzystać z pełnej oferty o dowolnej porze w godzinach otwarcia (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 21:00, w soboty w godzinach 9:30 – 15:30). Przy realizacji swojego projektu gwarantujemy wsparcie naszych specjalistów.
Szukamy osoby, która dołączy do zespołu Makerspace@UW i będzie odpowiedzialna za prowadzenie oraz rozwój Pracowni Elektronicznej. Opiekun będzie wspierał studentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego w realizacji projektów z zakresu elektroniki, prowadził szkolenia BHP oraz dbał o porządek i stan techniczny wyposażenia pracowni.
W związku z prężnym działaniem przestrzeni Makerspace@UW poszukujemy do zespołu osób na stanowisko Opiekuna/ki Przestrzeni.
W pracowni druku 3D znajdziesz aż 8 drukarek wykorzystujących biodegradowalne materiały takie jak PLA czy PET, w pracowni krawieckiej możesz skorzystać z 6 maszyn do szycia i hafciarki komputerowej, pracownia obróbki drewna to skarbnica specjalistycznych narzędzi stolarskich od pił przez wiertarki i wkrętarki aż po sklejki, a w pracowni elektronicznej znajdziesz lutownice, oscyloskopy, mikroskopy i wiele więcej. Szczegóły znajdziesz klikając w przycisk poniżej:
Aż 8 drukarek Prusa i3 MK3(S) z mosiężnymi dyszami 0,4mm do dyspozycji uczestników. Wykorzystujemy materiały PLA i PET.
Specjalistyczne narzędzia stolarskie takie jak piły, dłuta, wkrętarki, szlifierki, imadła, pilniki i oczywiście drewno!
6 maszyn do szycia firmy Łucznik, hafciarka komputerowa, żelazko i deskę oraz materiały: dzianiny, tkaniny, nici, guziki, tamborki i inne.
Lutownice, rozlutownice, komponenty elektroniczne, mikrokontrolery, oscyloskopy, generatory sygnałów, Arduino i wiele innych.
Stanowiska komputerowe z programami Autodesk Inventor, Anaconda, Slic3r Prusa, Visual Studio Code i innymi.
Udostępnienie przewidziane w najbliższym czasie.
Ważnym elementem działalności Makerspace@UW jest możliwość rezerwacji salek PWN (Przestrzeni Wspólnego Namysłu), zlokalizowanych na parterze budynku B Wydziału Fizyki UW. W każdej z dziesięciu salek do dyspozycji uczestników oddajemy duży stół z krzesłami, flipchart oraz ekran z możliwością podłączenia komputera. Aby odebrać kartę do salki należy zarezerwować ją w systemie oraz okazać ważną kartę biblioteczną w Czytelni Wydziału Fizyki. Aktualne informacje dotyczące zasad rezerwacji sal PWN są dostępne poniżej:
Przestrzeń Makerspace@UW znajduje się na ulicy Pasteura 5 w Warszawie – w budynku B Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wejście mieści się przy skrzyżowaniu ulic Pasteura i Banacha. Do przestrzeni zaprowadzą Cię naklejone na ziemi pomarańczowe stópki. W razie problemów z dotarciem poproś o pomoc portiera lub napisz/zadzwoń do nas!
Oferta Makerspace@UW jest przeznaczona dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Informujemy, że nie ma możliwości skorzystania z przestrzeni coworkingowej i stanowisk nie spełniając powyższego warunku. Dotyczy to również absolwentów UW. Do założenia konta w serwisie IUW (niezbędnego do rezerwacji stanowisk i uczestnictwa w warsztatach) wymagane jest podanie danych niezbędnych do weryfikacji statusu uczestnika oraz zaakceptowanie regulaminów w serwisie IUW.
Z pełnym opisem wszystkich pracowni i stanowisk możesz zapoznać się na stronie Makerspace@UW, natomiast rezerwacji sal i stanowisk dokonasz po zalogowaniu się do naszego systemu, klikając w przycisk poniżej:
Zaprojektujesz prototyp rozwiązania, które w przyszłości możesz wykorzystać w rozwoju swojego biznesu
Możesz skorzystać ze wsparcia w projektowaniu naszych wykwalifikowanych pracowników.
Będziesz dobrze się bawić korzystając ze sprzętu z najwyższej półki.
Przestrzeń dzieli się na część coworkingową oraz pracownie. W pierwszej z nich możesz się uczyć, pracować, nawiązywać nowe znajomości, a to wszystko sącząc darmową kawę. W pracowniach możesz realizować swoje projekty, prototypować i tworzyć. Wszystkie narzędzia i materiały są bezpłatne, a gotowy projekt możesz zabrać ze sobą.
We wszystkich naszych pracowniach prowadzimy regularnie szkolenia, które są niezbędne do indywidualnej pracy. Podczas szkolenia omawiane są kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto uczysz się obsługi sprzętu dostępnego w danej pracowni. Szkolenie trwa zazwyczaj ok. 4 godzin, a po jego zakończeniu otrzymujesz uprawnienia w naszym systemie. Oznacza to, że w dowolnym momencie, w godzinach otwarcia przestrzeni, możesz zarezerwować dostępne wtedy stanowiska.
Rezerwacji możesz dokonać na naszej stronie IUW. Zaloguj się lub utwórz konto, podając wszystkie niezbędne informacje i akceptując regulamin. Aby zapisać się na szkolenie wejdź w zakładkę “Warsztaty” i wybierz z kalendarza interesujące Cię zajęcia. Aby zarezerwować pracownie kliknij w zakładkę “Rezerwacja sprzętu”, a następnie wybierz stanowisko, które chcesz zarezerwować. Wybierz zakres godzin przeciągając myszą/przytrzymując i przejeżdżając w dół na urządzeniu mobilnym i gotowe! Na skrzynkę mailową otrzymasz potwierdzenie zapisu. Pamiętaj, aby przed skorzystaniem ze sprzętu zgłosić się do Opiekuna Przestrzeni, którego znajdziesz przy biurku w rogu sali coworkingowej.
Tak, anulowanie rezerwacji jest możliwe z poziomu konta iuw.edu.pl. Zaloguj się, przejdź do zakładki “Tablica”, zjedź niżej do pola “Twoje najbliższe rezerwacje” i kliknij “Wszystkie zapisy”. Następnie wybierz rezerwację, którą chcesz odwołać i kliknij przycisk “Anuluj”.
O pomoc możesz poprosić dyżurującego Opiekuna Przestrzeni lub Opiekunów poszczególnych pracowni. Kontakt do nich znajdziesz w miejscu, w którym dokonujesz rezerwacji danego stanowiska. Ponadto, w pracowni krawieckiej i pracowni obróbki drewna prowadzimy dyżury, podczas których możesz poradzić się naszych specjalistów. Na dyżur możesz się zgłosić przez nasz panel w zakładce warsztaty.
Jedyną pracownią, w której obowiązują limity godzinowe jest pracownia druku 3D. Na raz możesz zarezerwować maksymalnie 3 drukarki, a limit tygodniowy wynosi 40 godzin, a miesięczny – 80 godzin.
MatchIT to wyjątkowe zajęcia organizowane przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Są one dostępne jako przedmiot ogólnouniwersytecki, a dla studentów MIM UW obowiązkowe. 🤝
Szukamy osoby, która dołączy do zespołu Makerspace@UW i będzie odpowiedzialna za prowadzenie oraz rozwój Pracowni Elektronicznej. Opiekun będzie wspierał studentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego w realizacji projektów z zakresu elektroniki, prowadził szkolenia BHP oraz dbał o porządek i stan techniczny wyposażenia pracowni.
Już 16 grudnia od godziny 15:00 do 23:00 w przestrzeni Makerspace@UW na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego spotykamy się, by wspólnie zagrać w najlepsze gry planszowe. 🤗
W dniu 9.12.2024 Komisja Programowa działając na podstawie Regulaminu Programu Grantowego wyłoniła 3 zwycięzców Konkursu Minigrantowego. Laureatami są: ➡️ Projekt „Remote Vision Race Car” zgłoszony przez Mateusza Kamińskiego, studenta fizyki Celem projektu jest zakup części do zbudowanie zdalnie sterowanego modelu samochodu wyposażonego w kamerę i napędzanego silnikiem bezszczotkowym, który stanie się podstawą eksperymentów technologicznych. ➡️Projekt „Unheard Microbiology” zgłoszony […]
Bądź na bieżąco, zapisz się już dzisiaj!
Inkubator UW to miejsce, w którym studenci przekształcają swoje pomysły w realne biznesy.
Pod okiem ekspertów przeprowadzamy twórców projektów przez kolejne etapy rozwoju – od idei do wdrożenia.