MedTech Evening

Zastanawialiście się, jak technologie mogą wpływać na medycynę i ułatwiać życie zarówno lekarzom, jak i pacjentom? Chcielibyście się dowiedzieć, jak działa aplikacja dla osób z zaburzeniami prac serca? A może po prostu jesteście ciekawi, jak za pomocą technologii można rozwiązywać problemy medyczne? Wszystkiego będziecie mogli się dowiedzieć na kolejnym spotkaniu z cyklu MedTech Evening!


 

MEDTech Evening jest wydarzeniem, którego ideą jest rozwinięcie współpracy studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na płaszczyźnie naukowej. To okazja do poznania młodych naukowców i praktyków, których łączy wspólne zainteresowanie – innowacje w medycynie. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło technologii w medycynie, a w szczególności: rozwiązywania problemów medycznych za pomocą technologii.

Dr n.med. Andrzej Cacko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowie o tym, jak nowe narzędzia badawcze mogą pomóc zarówno lekarzom, jak i pacjentom, czym jest eZdrowie i dlaczego technologia odgrywa tak dużą rolę we współczesnej medycynie. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się, jak powstała aplikacja oraz specjalne urządzenia monitorujące dla osób z chorobami serca i układu krążenia.

Co planujemy podczas spotkania:

1. Wystąpienie prelegenta
2. Sesję Q&A
3. Networking

NA TYCH ZAJĘCIACH DOWIESZ SIĘ:

Uczestnicy dowiedzą się, jak nowe technologie pomagają rozwiązywać problemy medyczne oraz jaka jest ich rola i zastosowanie we współczesnej medycynie – co przekłada się pracę lekarzy i funkcjonowanie pacjenta.

Serdecznie zapraszamy:

KIEDY:  17 maja (czwartek), godz.17:00
GDZIE: @Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, sala 1.113 (1 piętro)
ZAPISY: https://iuw.edu.pl/pl/zajecia/blok/130