Jak mądrze wykorzystać czas epidemii?

Autor: Mateusz Maj

Zamknięte szkoły, zamknięte uniwersytety i kawiarnie. Jak żyć w czasach epidemii i kwarantanny? Można zamknąć się w domu, by nadrobić filmowe i książkowe zaległości albo odkurzyć stare gry komputerowe. Ja polecam szkolenia. To dobry moment na zatrzymanie się i na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności – nie tylko na temat wirusów czy epidemiologii.

Na czas naszego “inkubatorowego lockdownu” przygotowałem kilka ciekawych propozycji — kursów, podcastów, artykułów. Mam nadzieję, że umilą Wam czas podczas kwarantanny.

PODCASTY:
Wszystkie twarze biznesu – podcast Grega Albrechta (link) — top one, jeśli chodzi o podcast dotyczący biznesu. Świetne rozmowy z polskimi przedsiębiorcami, którzy zbudowali biznes od zera. Trochę o biznesie, o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, o życiu prywatnym. Naprawdę warto!

Exponential View by Azeem Azhar (link) – mniej o biznesie, a więcej o technologii i polityce, ale warto posłuchać o tym jak nowe technologie wpływają na otaczający nas świat.

The Product Podcast (link) – od wielu lat zajmuję się budowaniem cyfrowych produktów i Product Podcast jest do tego dobrym źródłem inspiracji. Daje możliwość posłuchania o tym jak najlepsi radzą sobie z budowaniem produktów.

KURSY:
YCombinator Startup School – na tym kursie opieramy nasz inkubatorowy RUSZ z miejsca. Możliwość posłuchania o tym jak robić startupy – prosto od topowych przedsiębiorców z USA (link)

Steve Blank’s “How to Build a Startup” – kurs, podczas którego nauczysz się jak szybko zbudować MVP, jak zwalidować swój pomysł z klientami. (link)

BLOGI & MATERIAŁY:
MARSDD (link) – Canadian launchpad for startups, a platform for researchers and a home to innovators. Często korzystam z ich zasobów dotyczących prowadzenia firmy.

Hubspot blog (link) – świetny blog o marketingu i sprzedaży prowadzony przez kultowego Hubspota.

Andrew Chen (link) – Andrew – Head of Rider Growth w Uberze, inwestor w AngelList czy Tinderze. Sporo ciekawych artykułów.

HardThings (link) – blog prowadzony przez Macieja Oleksego, właściciela kilku startupów. Wpisy autora dotyczą takich działalności jak: pomysł, modelowanie, badania, projektowanie, wdrożenie, optymalizacja, marketing, zarządzanie projektami i źródła finansowania.

NOWE TRENDY:
Subscription Economy – obecna epidemia zmusiła nas do pracy zdalnej, zdalnej edukacji i przenoszenia biznesu do internetu. Koronawirus może być katalizatorem zmian w biznesie – digitalizacji procesów biznesowych, tj. sprzedaży, marketingu czy obsługi klienta. Dla firm technologicznych to obecnie standard, ale tradycyjne biznesy będą musiały się tego dopiero nauczyć. Polecam doszkolić się w tym temacie.
Poniżej kilka materiałów:

https://www.saleshacker.com/recurring-revenue/
https://www.youtube.com/watch?v=BT9hUusNKQ8
https://www.youtube.com/watch?v=5RR6M_d6eKc
https://www.profitwell.com/blog/subscription-based-economy-trends

#EveryoneWillBeAProgrammer – czy w przyszłości każdy będzie programistą? Może nie, ale umiejętność programowania na pewno przyda się każdemu. Jeśli myślisz o karierze programisty, to zapraszam do lektury:

https://qz.com/778380/the-future-is-software-engineers-who-cant-code/
https://medium.com/@akbgunner4ever/fascinating-debates-should-everyone-learn-to-code-4354fba30bbf
https://www.quora.com/How-do-I-become-a-computer-programmer

#Staysafe #Learnfast

Autor:

Mateusz Maj

Mateusz Maj

Viva Drive, Digital Mobility

ROZWÓJ PRODUKTU

 

DATA SCIENCE

 

FINTECH

 

MOBILITY

Mateusza Maja spotkacie również na naszych programach mentoringowych.