Kreatywne ROCHEady: szach mat dla stwardnienia rozsianego

Inkubator UW po raz kolejny chce odpowiedzieć na realne potrzeby i problemy otoczenia. Rok temu stworzyliśmy program z myślą o osobach chorych na łuszczycę. W tym roku chcemy poprawić poziom życia osób chorych na stwardnienie rozsiane. Do tego zapraszamy również Was, dołączcie do naszych Kreatywnych ROCHEad!

Wiecie, że stwardnienie rozsiane (SM) jest najczęstszą chorobą neurologiczną ludzi młodych? Najwięcej diagnoz pojawia się u osób między 20. a 40. rokiem życia.

Choroba występuje, gdy w osłonie (otoczce mielinowej) neuronów w centralnym układzie nerwowym dochodzi do uszkodzeń spowodowanych przez nasz własny układ odpornościowy. W tej sytuacji następuje zwolnienie, zahamowanie lub zniekształcenie informacji przekazywanej z mózgu do reszty ciała. Jednymi z najczęściej występujących objawów są zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchów, zaburzenia widzenia takie jak: rozmazany/podwójny obraz czy ból przy patrzeniu w górę.

Wizja takiego funkcjonowania nie wydaje się kolorowa, prawda? Niestety jednak mierzy się z nią (nie wizją, lecz prawdziwym scenariuszem) tak wiele ludzi, których życie zostało diametralnie zmienione przez chorobę. 

Kreatywne ROCHEady to turniej oparty na formule grywalizacji. Przez 4 weekendowe spotkania zespoły będą pracowały nad stworzeniem rozwiązania, które polepszy poziom życia chorych na SM.
————-
W trakcie zjazdów weźmiecie udział w cyklu branżowych warsztatów i prelekcji (od kwestii medycznych po biznesowe), a podczas pracy nad rozwiązaniem będą Was wspierać mentorzy i eksperci. Powstały pomysł/projekt będziecie mogli rozwijać dalej pod skrzydłami Inkubatora UW. 

Co wpływa na wyjątkowość tego projektu? To, że odpowiada na realne wyzwania, a powstałe rozwiązania mogą pomóc chorym, mogą pozytywnie wpłynąć na ich życie. 
Do osiągnięcia takiego efektu potrzebny jest szeroka perspektywa. Dlatego też do udziału w tym projekcie zaprosiliśmy firmę farmaceutyczną, stowarzyszenie osób chorych na SM i… samych pacjentów, którzy najdokładniej opiszą wyzwania, z którymi mierzą się każdego dnia. 

Dołączcie do nas! Wspólnie zróbmy szach mat stwardnieniu rozsianemu! 
Wydarzenie odbędzie się całkowicie w formie online, więc możecie do nas dołączyć z każdego miejsca na świecie, z każdej uczelni czy kierunku! 

👉 Zgłoście się tutaj: https://iuw.edu.pl/pl/projekty/zgloszenie-rocheady/
———-
Wszystkie spotkania odbędą się w formie online, w terminach:

  • 20-21.11
  • 27-28.11
  • 4-5.12
  • 11-12.12

W piątki w godz. 17-20, w soboty 9-18.
———-
Tematy warsztatów, szkoleń i prelekcji:
▪ teambuilding,
▪ Design Thinking,
▪ Business Model Canvas,
▪ User Experience,
▪ Walidacja pomysłu biznesowego,
▪ Zarządzanie czasem i zasobami,
▪ Skąd brać pieniądze i jak zarabiać na własnym projekcie
▪ Strategia marketingowa,
▪ Storytelling i autoprezentacja.

Regulamin programu