Otwarcie pracowni krawieckiej!

30 października otworzyliśmy pracownię krawiecką – nową przestrzeń na Makerspace@UW. Tego dnia odbyły się też inauguracyjne warsztaty „Uszyj to!”. Uczestnicy poznali tajniki pracy z maszyną do szycia i różnymi gatunkami materiałów. Efektem pracy studentów były samodzielnie wykonane opaski na oczy.


 

Opaski na oczy to tylko niewielki pierwiastek możliwości pracowni. Na uczestników czeka 6 maszyn do szycia marki Łucznik, pełna szafa materiałów oraz wszelkie niezbędne akcesoria. Z końcem listopada do naszej stałej oferty warsztatów dojdą dyżury, w czasie których – pod czujnym okiem prowadzącej – będziecie mogli realizować własne projekty (wszystko w pakiecie ze szkoleniem z obsługi maszyny do szycia oraz BHP). Motywem najbliższych edycji warsztatów „Uszyj to!” będą Święta Bożego Narodzenia.

Też chcielibyście rozwijać swoje umiejętności krawieckie? Chcielibyście samodzielnie uszyć potrzebne gadżety czy odzież? To prostsze niż myślicie! Wystarczy, że zapiszecie się na zajęcia.

Na warsztatach nauczycie się:

  • podstaw szycia na maszynie,
  • korzystania z różnych rodzajów ściegów,
  • szycia wstecznego,
  • przeniesienia projektu na materiał i wycięcia go,
  • łączenia materiałów,
  • przykładów technik krawieckich.

Przed warsztatami nie musicie mieć żadnego wiedzy na temat szycia i obsługi maszyn – wszystkiego nauczycie się na miejscu.

Co jeszcze możecie robić w Makerspace@UW?

Poza pracownią krawiecką Makerspace@UW oferuje wiele możliwości rozwoju Waszych umiejętności technicznych. Czeka na Was: pracownia obróbki drewna, pracownia komputerowa, pracownia elektroniczna oraz Centrum Druku 3D. Rezerwacja stanowisk w każdej z pracowni możliwa jest po odbyciu szkolenia oraz zapoznaniu się z zasadami BHP dot. danego stanowiska. Wystarczy, że zalogujecie się na naszej stronie.

Śledźcie na bieżąco nasz profil na Facebooku, żeby nie przegapić nowej puli warsztatów – a uwierzcie nam, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!