Odkryj siebie w mentoringu- ruszamy z nowym programem Mentoring UW

Wraz z Klubem Absolwentów UW i Biurem Karier Uniwersytetu Warszawskiego uruchamiamy nową edycję programu Mentoring UW

Czym jest mentoring?

Mentoring to dobrowolna relacja dotycząca obopólnego rozwoju istniejąca pomiędzy osobą o większym doświadczeniu a osobą o mniejszym doświadczeniu charakteryzująca się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem przebiegająca w ramach określonej struktury, ram czasowych, celów, przejrzystych zasad i obowiązków obu stron.

Program będzie obejmował kilkumiesięczny cykl spotkań we wcześniej dobranych parach (Mentor + Mentee), który umożliwi studentom rozwój w wybranym obszarze, pozwoli lepiej poznać własne mocne strony i ułatwi świadome planowanie kariery.

Do kogo kierujemy program?

Ofertę programu mentoringowego kierujemy do studentów UW i WUM- w programie może wziąć udział każdy student, który przekona nas do siebie w formularzu zgłoszeniowym.

Program oferuje 15 miejsc dla studentów, którzy 1:1 będą mogli pracować przez 4 miesiące z wybranym Mentorem w danym obszarze.

Marzy Ci się startup? Może jesteś naukowcem i interesuje Cię komercjalizacja badań? Marka osobista to coś, nad czym ciężko pracujesz?

Sprawdź obszary, w których czekają na Ciebie Mentorzy!

Obszary, w których mogą rozwijać się studenci w programie mentoringowym:

1. strategia / zarządzanie ludźmi / zarządzanie przedsiębiorstwem / korporacje
  2. biznes odpowiedzialny społecznie / NGO/ turkusowe przywództwo / edukacja
  3. startupy / growth hacking / pitching / inwestowanie
  4. badania naukowe / medycyna / wellbeing / nauka i technologia
  5. umiejętności przyszłości / empatia / inteligencja emocjonalna / coaching i mentoring
  6. marka osobista / wystąpienia publiczne / SM / agencje kreatywne / szkolenia

Jakie benefity niesie ze sobą program?

Benefity programu dla studentów (Mentee):

• networking (z innymi mentorami i uczestnikami);
  • podniesienie samoświadomości w obszarze swoich mocnych/ słabych stron;
  • świadomy rozwój swojej kariery;
  • zauważenie w sobie poczucia sprawczości – proaktywności

Benefity programu dla Mentorów:

• rozwój kompetencji w zakresie mentoringu młodych Mentee;
  • szkolenie mentorskie przeprowadzone z certyfikowanym trenerem;
  • networking z innymi mentorami (absolwentami Klubu);
  • zdobycie nowych umiejętności i kompetencji miękkich

Harmonogram programu:

• rekrutacja Mentee odbędzie się w dniach 5.05 – 14.05.2021 r.;
  • rekrutacja Mentorów odbędzie się w dniach 26.04 – 14.05.2021 r.;
  • łączenie w pary Mentee i Mentorów (matching) odbędzie się w dniach 17.05 – 19.05.2021 r. – mailowe poinformowanie Par

Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie podany do wiadomości uczestników programu po zakończeniu etapu rekrutacji.

Przewidywane terminy szkoleń obowiązkowych:

• 21 maja – spotkanie organizacyjne (obowiązkowe)
  • w przedziale: 24 – 28 maja – szkolenie dla Mentorów i Mentee (obowiązkowe)
  • indywidualne sesje z Mentorem – od 1 czerwca 2021

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie.
O kolejnych krokach związanych z rekrutacją będziemy Was informować na bieżąco.