Pierwsza edycja Coding Day

16 marca w godz. 16:00-21:00 odbędzie się MedTech Evening, który przybierze formę pierwszego w historii Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego Coding Day. Spotkanie odbędzie się w Makerspace@UW, czyli wspólnej przestrzeni IUW i Wydziału Fizyki UW (sala B1.44-46).


 

Celem wydarzenia będzie wciągnięcie studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w programowanie rozwiązań pozwalających na wstępne rozpoznanie sposobu działania nowych leków onkologicznych. Uczestnicy będą pracować na zestawie danych przygotowanym przez doktoranta bioinformatyki na MIM UW.

Uczestnicy będą mieli okazję wykazać się pomysłowością w stosowaniu technik sztucznej inteligencji, data miningu, oraz statystycznego modelowania danych do stworzenia jak najlepszego modelu przewidującego wyżej wspomniane odpowiedzi leków.

W ramach pięciogodzinnego wydarzenia studenci będą mogli poznać temat i wstępnie zacząć kodować algorytm. Następnie do 23 marca będą mogli dosyłać swoje rozwiązania, zaś zwycięzca zostanie ogłoszony 30 marca.

Plan wydarzenia:
16:00-17:30 – Wprowadzenie do tematyki MedTech oraz motywu spotkania
17:30-21:00 – Część programistyczna

Obowiązują zapisy: https://iuw.edu.pl/pl/zajecia/blok/101

Zapraszamy do udziału!