Rusza 2 edycja Akademii kreatywności!

Nowy rok akademicki już tuż, tuż!  Dla jednych będzie to kolejne rozdanie kart akademickich, a dla drugich zupełnie nowe otwarcie. Niezależnie od stażu jedna rzecz jest pewna: dla wszystkich będzie to nowa formuła studiów i wszystkim może być na początku ciężko – w końcu tak długa laba ma swoje prawa (i konsekwencje)…  Żeby ułatwić Wam starty i powroty organizujemy rozgrzewkę przed rokiem akademickim 2020/2021! Zapraszamy na drugą edycję Akademii kreatywności Inkubatora UW!

Akademia Kreatywności Inkubatora UW to cykl 4 warsztatów online stworzonych w duchu Design Thinking. Każdy warsztat to 3 godziny pracy twórczej. Dzięki nim rozwiniecie myślenie twórcze, dostrzeżecie wyzwania oraz problemy dnia codziennego, które są wokół Was i będziecie mogli wymyślić ich rozwiązania! Energia grupowa wspomoże Was w generowaniu pomysłów, dzięki czemu na koniec będziecie mogli przetestować swoje rozwiązania i ukończyć akademię z planem wdrożenia swojego pomysłu w życie!
Akademia to również dodatkowe, indywidualne spotkania z naszą trenerką, które wesprą Was w dopracowaniu pomysłu, określeniu Waszych mocnych stron, które pomogą doprecyzować stworzone idee!
———–
Co czeka Was podczas naszych treningów kreatywności?

Warsztat #1: czym jest kreatywność?
Ćwiczenia i zabawy dobrane w myśl zasady ludyczności; radość z pracy twórczej, nieoczywiste punkty widzenia, próba pokazania, że przełamanie schematu myślenia może doprowadzić do dobrych rezultatów

Warsztat #2: skupienie na osobie, potencjalnym użytkowniku kreowanego rozwiązania
Przyjmowanie perspektywy, zadawanie pytań, na które warto znaleźć odpowiedź, uelastycznianie myślenia, precyzowanie zagadnienia, którym się zajmuje

Warsztat #3: burze mózgów
Zasady burzy mózgów, zwalczanie blokad, pokonywanie wewnętrznego krytyka, nadbudowywanie na pomysłach; techniki selekcji pomysłów.

Warsztat #4: testowanie
MVP, prototyp, landing page, jak mądrze wprowadzać zmiany w projekcie.
———–
Wykorzystajcie ostatnie chwile wakacji na rozruszanie swojej prawej półkuli i przygotowanie się do nowego/kolejnego etapu – wszystko zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie! 💻

Wypełnijcie formularz rekrutacyjny już teraz i szykujcie się na kreatywny początek jesieni!
➡  https://iuw.edu.pl/pl/projekty/formularz-zgloszeniowy-akademia-kreatywnosci/

Rekrutacja trwa do 15 września (wtorek, godz. 23:59)!

Do zobaczenia! ☀
*Udział w akademii jest bezpłatny.
———–
Warsztaty online będą odbywać się w 2 grupach – ich wybór zależy od Was!
🔸 Grupa “Lubię poniedziałki” – warsztaty 21.09, 28.09, 5.10, 12.10 w godzinach 12:00 – 15:00
🔸 Grupa “Wolę wtorki i czwartki” – warsztaty 24.09, 29.09, 1.10, 6.10 w godzinach 12:00 – 15:00
———–
👩 Akademię Kreatywności poprowadzi Klara Gubera – psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii UW ze specjalizacją skupioną na pracy warsztatowej. Klara wierzy, że łatwiej wygenerować 10 pomysłów i z nich wybierać niż skupiać się od razu na 1 idealnym. Wyznaje zasadę, że najbardziej twórcza atmosfera powstaje przy współpracy z innymi ludźmi. W Inkubatorze UW odpowiada za wsparcie w rozwijaniu projektów, pomoc w robieniu pierwszych kroków na rynku oraz organizację warsztatów i przeprowadzanie konsultacji.

Przeczytaj również:

Otwarcie pracowni technologicznych Makerspace@UW