Weź udział w Konferencji Biznesu UW

18 maja 2020 r. będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego, jakim jest Konferencja Biznesu UW

Trzy koła naukowe, prężnie działające na trzech największych wydziałach uniwersytetu – Koło Naukowe Strategii Gospodarczej (Wydział Nauk Ekonomicznych), Studenckie Koło Naukowe Finansów (Wydział Zarządzania) oraz Koło Naukowe Prawa Nieruchomości (Wydział Prawa i Administracji) – połączyły siły i wspólnie organizują wydarzenie pod patronatem i ze wsparciem jednostek uniwersyteckich oraz Przewodniczącego Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają konieczność stworzenia przestrzeni do działań, mających na celu rozwijanie potencjału środowiska akademickiego. Zaznaczają również ważność współpracy międzywydziałowej, dającej możliwość ukazania różnych perspektyw spojrzenia na ten sam temat. Członkowie zespołu projektowego Konferencji zapewniają także o możliwości wysłuchania wybitnych specjalistów, którzy wystąpią w roli prelegentów.

Konferencja Biznesu UW oferuje szerokie możliwości rozwoju poprzez kontakt z przedstawicielami wielu dyscyplin naukowych. Udział w wydarzeniu, dzięki spotkaniom w formie paneli dyskusyjnych oraz możliwości zadawania pytań naszym ekspertom z różnych dziedzin naukowych, daje silny bodziec inspiracyjny i impuls do działania każdemu z widzów.

Wydarzenie jest kierowane do studentów, doktorantów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką prawa, ekonomii, zarządzania i biznesu, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i umiejętności w tych obszarach albo zaczerpnąć inspirację z doświadczenia i wiedzy, jaką przekażą nam uczestnicy konferencji.

Całe event odbędzie się w formie online i został podzielony na 3 osobne części, poświęcone wyżej wymienionym dziedzinom nauki, a także jeden wspólny panel biznesowy, podsumowujący całe spotkanie, podczas którego będzie miała miejsce debata pomiędzy przedstawicielami wszystkich trzech obszarów tematycznych.

Panel I – ekonomia – „Biznesy przyszłości. Jak kryzysy kształtują strukturę gospodarczą?”
Współczesne rozwinięte systemy gospodarcze ulegają nieustannym przekształceniom – część z nich to naturalne procesy ekonomiczne, inne to zmiany wymuszone przez nieoczekiwane kryzysy. Pomimo ciężkiej sytuacji, związanej z wybuchem pandemii COVID-19, niektóre firmy bardzo dobrze poradziły sobie, a nawet zyskały dzięki epidemii koronawirusa. W przypadku branż e-commerce, spożywczej, czy sieci kurierskich pandemia przyspieszyła wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Część z tych zmian na stałe wpisze się w systemy funkcjonowania poszczególnych firm. W trakcie panelu przedstawiciele branży odpowiedzą na pytanie: „Jak wyglądać będą nowe, postpandemiczne systemy gospodarcze?”.

Panel II – prawo – “Na styku prawa i biznesu”
Panel ma docelowo stać się przestrzenią do wymiany doświadczeń związanych ze świadczeniem usług doradztwa prawnego dla największych podmiotów działających na rynku. Nasi prelegenci, bazując na swojej wieloletniej praktyce, wskażą czynniki decydujące o przyszłym sukcesie młodych prawników na rynku pracy oraz podzielą się swoim doświadczeniem, pokazując jak wykorzystać zdobyte na studiach umiejętności w życiu zawodowym.

Panel III – zarządzanie – “Efektywne zarządzanie w czasach niepewnej sytuacji gospodarczej”
Celem panelu jest poruszenie tematyki skutecznego prowadzenia biznesu w zupełnie nieprzewidywalnych sytuacjach. Chcemy podkreślić, jak ważne jest rozeznanie i szybka adaptacja do nowych warunków, a także umiejętność szybkiego reagowania z uwagi na błyskawicznie zmieniającą się rzeczywistość.

Panel IV – “Czy ekonomia, prawo oraz zarządzanie w biznesie są ze sobą nierozerwalnie związane?”
Biznes – czyli co? Czy rzeczywiście trzy na pozór różne dziedziny nauki stanowią nierozerwalne filary rozwoju biznesu? Na to pytanie na pewno otrzymacie odpowiedź podczas debaty, na której pojawią się przedstawiciele wszystkich trzech obszarów nauki. Myślicie, że już znacie na nie odpowiedź? Być może zaskoczymy Was i dzięki naszej konferencji odkryjecie zupełnie nowy punkt widzenia.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału, link do zapisów: https://forms.gle/aLErLd5xPYonFku68 oraz obserwowania wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/211854147022714